INFO: Zubři nabízí možnost pronájmu ledové plochy v MEO Aréně. Cena pronájmu ledu (1 hodina) je 3000,- Kč.
Informace a objednávky: Aleš Verlík (sekretář klubu), telefon: 777 690 227, email: verlik@hokejprerov.cz

Vedení o tři góly Zubrům nestačilo, soupeř z Litoměřic vyhrál také druhou přestřelku

Vedení o tři góly Zubrům nestačilo, soupeř z Litoměřic vyhrál také druhou přestřelku
P ř e r o v – Týden přestávky a pak šest zápasů venku. Sobotní střetnutí 19.kola WSM Ligy s Litoměřicemi tak bylo pro Zubry v jejich domovině na čas doma tím posledním. Přerované měli soupeři co oplácet a první třetina naznačila, že by se jim to mohlo podařit. Jenže ve druhé třetině za stavu 4:1 přišel velký kolaps a Litoměřice z obrovských chyb Zubrů vytěžily obrat. Zkraje třetí části sice bylo znovu srovnáno, avšak závěr patřil soupeři, který upravil konečný výsledek další přestřelky na 5:7.
19.kolo, sobota 31.10.2015
HC ZUBR Přerov - HC Stadion Litoměřice
HC ZUBR Přerov - HC Stadion Litoměřice
5:7
(3:0, 1:5, 1:2)
Branky a nahrávky: 1. Dostálek, 8. Vágner (Hrazdira, Kovařík), 12. Dostálek (Pšurný, Šnajnar), 31. Šťastný (Pšurný, Chmelíř), 41. Stoklasa (Grof) – 21. Martin Procházka (Málek, Kalla), 32. Beránek (Málek), 33. Krstev (Berger), 35. Rousek (Martin Procházka, Kalla), 38. Rousek (Pavlas, Krstev), 54. Nedvídek (Mikliš, Vašíček), 60. Ondráček (Troliga, Vašíček). Rozhodčí: Koziol – Adamec, Poruba. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 2021. Střely na branku: 31:40. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:5, 5:5, 5:7.
Klimeš (41. Slovák) – Chmelíř, Grof, Běhal, Ferenc, Vágner, Šnajnar – Procházka, Pšurný, Dostálek – Sikora, Popelka, Šťastný – Kovařík, Hrazdira, Stoklasa – Král, Š. Kratochvíl
Pavelka (12. Michaljov) – Pavlas, Krstev, Šulc, Piegl, Málek, Vašíček, Mikliš – Kalla, Martin Procházka, Rousek – Švagrovský, Nedvídek, Beránek – Ondráček, Berger, Troliga – Racek, Valášek, Michal Procházka

Komentář k zápasu

Přerov do utkání vykročil pěkně zostra a odměnou mu byl gól již po čtyřiceti vteřinách hry. Vlastimil Dostálek manévroval v rohu s pukem, přičemž mu kotouč utekl a Pavelka si jej betonem srazil do branky. Šťastný po něm šikovně ostřeloval branku hostí a na druhé straně nebezpečně ohrozil bránu Klimeše Berger.

Do skvělé situace se poté dostali Sikora s Popelkou. Druhý jmenovaný už mohl slavit gól, ale brankář Pavelka vytáhl fantastický zákrok a včas se přemístil. Tři čtvrtě minuty na to však Zubři opět slavili. Hrazdira nabil Lukáši Vágnerovi a jeho dělovka k zadní tyči rozvlnila síť podruhé. Stadion pak na delší dobu sevřel Přerov v jeho vlastním pásmu, ale na žádné větší ohrožení Klimešovy brány nedošlo.

Navzdory snaze Litoměřic Pavelka kapituloval potřetí a opustil bránu. Pšurný našel Vlastimila Dostálka a ten v sólovém úniku podruhé skóroval. Po jedenácti minutách tak skóre bylo už 3:0. Litoměřičtí hráči pak jako by na ledě ani nebyli. V závěru třetiny mohl čtvrtou branku na domácí konto přidat Šnajnar, ale Michajlov puk nenechal projít.

Po první části hry následovala třetina v režii soupeře. Hrůzu pro domácí nastartoval Martin Procházka, jenž odražený kotouč dopravil do branky Zubrů poprvé. Svatyni Přerova ohrozil následně i Rousek. Litoměřickým změna brankáře a první gól přinesl nový impuls. Přišla však přesilovka modrožlutých, v níž napřed nebyla branka uznána, ale Davidu Šťastnému se z průniku podařilo skórovat a o regulérnosti už pak nemohla být řeč.

Po minutě a půl se však opět radoval Stadion, a to skoro totožně jako předtím. Tentokrát do prázdné dorážel Tomáš Beránek. Hra Severočechů stoupala nadále. Neuplynulo ani dvacet sekund a po dělovce Angela Krsteva lovil Klimeš puk ze sítě potřetí.

Ani oddechový čas však Zubrům nepomohl. Vyloučení Sikory totiž v čase 34:31 potrestal Tomáš Rousek, jenž stál na konci dobře sehrané kombinace. Domácí však pokračovali ve stejném stylu a Litoměřice opět udeřily v přesilovce. Další gól a opět z dorážky si připsal už podruhé Tomáš Rousek.

Do třetí třetiny museli domácí nastoupit úplně jinak, a tak se také stalo. Po 43 vteřinách Grof našel Filipa Stoklasu a ten poslal puk nechytatelně do horního rohu. Po vyrovnání Přerova přišla přesilovka hostů. V ní Zubry dlouho tlačili, nicméně bez změny skóre.

Hra byla oproti předešlým dvěma dějstvím už srovnaná, nýbrž bez větších příležitostí. Po dvaapadesáti minutách došlo na drobnější šarvátku za bránou Slováka, jenž nahradil na poslední část hry Klimeše. Na trestnou mířil jak Sikora, tak Ondráček. Šest minut před koncem však přišel vítězný gól Litoměřic. A opět z dorážky, k níž se nejdříve dostal Lukáš Nedvídek.

Hanáci ke konci tlačili. Stoklasa pálil z mezikruží, ale Michajlov byl připraven. Zubři to pak ještě zkoušeli bez brankáře, nicméně kvůli Ferencově vyloučení už risk neměl takový efekt. Do prázdné nakonec 25 sekund před koncem zpečetil litoměřické vítězství Martin Ondráček.

Ohlasy trenérů

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Na soupeře jsme se snažili dobře připravit. První třetina nám vyšla, protože jsme plnili stanovenou taktiku. I přes zdravotní problémy hráčů, které nás trápí a kvůli nimž je sestava hodně zkombinovaná, jsme utkání nadějně rozehráli. Kluky jsme pak neustále upozorňovali, že soupeř je dopředu hodně nebezpečný, přesto jsme mu dovolili srovnat skóre. S výkonem, který jsme předvedli ve druhé třetině, se tato soutěž hrát nedá. Nebylo to tak, že by nás soupeř přehrál, udělali jsme tam hrubé individuální chyby. Ve třetí třetině jsme se opět vrátili do utkání, ale po další hrubce jsme ztratili i ten bod. Vyhodnotíme si to, protože ve druhé třetině hráči nesplnili vůbec nic a učiníme z toho závěry.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Jsme moc rádi, že se nám podařilo zápas takovým způsobem otočit. První třetina ale nebyla z naší strany dobrá, hodně ji ovlivnil smolný gól, který jsme hned na začátku dostali. Pak jsme v kabině museli zvýšit hlas, protože hra po ztrátě puku byla velmi špatná. Hráče jsme nabádali, že je to sice 3:0, ale zápas není hotový. V poslední době nám naštěstí dost vycházejí přesilovky. Využili jsme dvě, které nám pomohly k tomu obratu. Zlepšenou disciplínou jsme od druhé třetiny zápas otočili.