Zubry čekají dva zápasy venku. Nejdříve u Bobrů

P ř e r o v - Po kvalitních výkonech v posledních dvou utkáních Zubry deset dnů v Meoaréně neuvidíme. Druholigový program jim nyní naplánoval dva souboje na ledě soupeřů. Oba na Valašsku. Nejdříve zamíří k Bobrům z Valašského Meziříčí, kteří budou mít v zápase obrovskou motivaci. Jednak potřebují body více, než kterýkoliv jiný druholigový tým, neboť ani v jednom z šesti odehraných kol se jim nepodařilo vyhrát a mají již šest bodů ztrátu na předposlední celek tabulky. Navíc však mají Bobři od čtvrtku nového trenéra, dlouholetého přerovského hráče, trenéra mládeže i mužů Josefa Málka, který zná téměř všechny hráče Zubrů jako své "boty". O to pikantnější příchuť bude tento zápas mít. Vydejte se tedy v sobotu 13.10.2012 do Valašského Meziříčí! Zápas začíná v 17.00 hodin.
HC Bobři Valašské Meziříčí - HC ZUBR Přerov
sobota 13.10. 17:00

Bobři z Valašského Meziříčí, kteří budou v sobotu hostit na vlastním ledě Zubry, hrají letos 2.ligu již devátý ročník. Za tuto dobu v ní dosáhli řadu úspěchů. Toho největšího v sezóně 2009-2010, kdy dokázali zvítězit v základní části soutěže, zvítězit i v play off a následně neůspěšně bojovali o postup do 1.ligy. Letošní start sezóny se však Bobrům vůbec nevydařil, je nejčernějším za celou dobu jejich působení v této soutěži. Už na jaře se v zákulisí povídalo, že Bobři možná budou v letošní soutěži chybět, ale poměrně brzy se jim podařilo základní problém - start mužstva vyřešit. Po šesti úvodních kolech jsou však zatím poslední, na svém kontě mají jediný bod a skóre 15:28 nejhorší ze všech účastníků. I to byl jeden z důvodů, proč se k 11.10.2012 rozhodl na vlastní žádost ukončit činnost u Bobrů hlavní trenér Jaroslav Stuchlík. Jeho místo nyní zaujme Josef Málek, který za Přerov dlouhá léta hrál, trénoval mládež i muže a řada Zubrů pod jeho rukama vyrostla. Po skončení minulé sezóny ale ukončil u HC ZUBR Přerov činnost a paradoxně to budou právě oni, se kterými jeho noví svěřenci změří své síly.

Letošní sestava Bobrů se oproti minulému roku značně změnila. Tým opustil brankář Václav Vlachynský, další dva brankáři oblékají dres Bobrů dále. Jedničkou týmu je letos Jiří Slovák, záda mu kryje Marek Netolička. Po obraně Bobrů však nezůstal téměř kámen na kameni. Z týmu odešlo šest obránců, mezi nimi i zkušení obránci Jakub Blažek, Milan Ovšák, Přemysl Vašut nebo Werner Hartmann. Na jejich místech je nahradil jediný zkušenější obránce Jan Heča, ostatní obranné řady byly doplněny především mladými hráči. Z beků se letos zatím dobře daří Lukáši Zábojníkovi. Většinu nejlepších útočníků si tým dokázal udržet, z týmu odešli jen Róbert Balga a Radim Haas. Forvardy naopak posílili z Přerova dobře známí Viktor Coufal nebo Robin Ševčík. Síla týmu bude i letos postavena na výkonech hráčů Martina Ambruze, Lukáše Bokroše, Ondřeje Martiníka nebo trojicí bratrů Martina, Davida a Miroslava Vargových.

Ve 2.lize spolu zatím oba kluby odehrály 36 utkání. Nejvýznamnější čtveřici z nich odehrály mezi 1.3.2008 až 5.3.2008, kdy spolu oba týmy "válčily" ve čtvrtfinále play off, které skončilo vítězstvím Zubrů 3:1 na zápasy. Celkově zatím 19 utkání vyhráli Zubři v základním čase, 1 po prodloužení, 2 prohráli po prodloužení nebo nájezdech, dvakrát se rozešli smírně a 12 krát prohráli po 60 minutách. Statistiky si Zubři vylepšili zvláště v posledních letech. Posledních 7 utkání skončilo vítězstvím Zubrů po 60 minutách, u Bobrů neztratili ani jediný bod už téměř 4 roky (6 zápasů za sebou, naposledy 25.10.2008). Pohled do tabulky i statistik mluví sice jednoznačně pro Zubry, ale nic není zadarmo. Bobři už v minulém zápase ve Vsetíně naznačili, že jejich forma začíná stoupat, když přivezli ze Vsetína první bod za prohru po prodloužení 5:4 p. Zubři se již před týdnem s Frýdkem předsvědčili, že bez nasazení to v žádném případě nepůjde. Bobři navíc hrají doma, pod novým trenérem, který zná slabiny Zubrů a koneckonců i statistiky nám prozradí, že nejvíce bodů Zubři poztráceli s Bobry právě v sezóně 2004/2005, v níž skončili Bobři poslední.

Navíc budou stále výrazně oslabeni, tým nastoupí ve stejné sestavě jako ve středu proti Opavě. Kromě dlouhodobě zraněného Pavla Hanáka budou týmu stále chybět obránce Tomáš Vlček a útočník Petr Sakrajda.

Sestavy soupeřů v posledním utkání

HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák - Ambruz, Bokroš, Coufal, Heča, Knebl, Kolovrátník, Machala, Martiník, Sadil, Schejbal, Ševčík, Škůrek, Šoula, Vajda, Varga D., Varga Mar., Varga Mir., Voznica, Zábojník.

HC ZUBR Přerov: Vojtek - Pala, Faltýnek; Ferenc, Drábek; Osina, Sklenář V. - Sedlák, Vaněk, Goiš - Brančík, Ditrich, Matušenko - Málek, Sprušil, Kolář - Brada, Kundrátek