ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Třebíč - Přerov 1:2 (PP) | JUNIOŘI: Přerov - Litvínov 1:3 | DOROST: Přerov - České Budějovice 3:4 (PP)

Matěj Málek: S tátou jsme si jen popřáli hodně štěstí

Matěj Málek: S tátou jsme si jen popřáli hodně štěstí
V a l. M e z i ř í č í – Malou valašskou sérii odstartovali Zubři na ledě Bobrů, kde byl před nimi jen jediný cíl, a to potvrzení předchozích výsledků, které přinášely body. Přerovský tým k tomu neměl daleko, ale nakonec získal vítězství až v nastaveném čase. Po utkání jsme samozřejmě poprosili o dojmy útočníka Matěje Málka, který nastoupil proti svému otci. Novým koučem Valašského Meziříčí se totiž v průběhu tohoto týdne stal Josef Málek. Ani jeden z členů rodiny však duel sedmého kola nebral s nějakou přehnanou prestiží.
Díky nečekaným událostem tohoto týdne dostalo sobotní střetnutí Valašské Meziříčí – Přerov zajímavé koření navíc. U týmu Bobrů nový kouč Josef Málek, dlouholetý trenér přerovské mládeže a mezi Zubry jeho syn Matěj. “Motivace na mé straně určitě byla, ale jinak nic víc. Zrovna los vyšel tak, že nám do cesty postavil Přerov. Byl to slušný zápas, po všech stránkách korektně vedený,“ prozradil po utkání trenér meziříčského týmu.

Žádné velké hecování, ani nic podobného. Na obou stranách byl zápas brán jako každý jiný. “I když jsem mu celý život fandil a držel pěsti, tak dneska ne. Nakonec to dopadlo tak, jak to dopadlo,“ uvedl Josef Málek s úsměvem. Pak už pokračoval Matěj Málek, útočník přerovského týmu. “Nebyl to pro mě první zápas, ve kterém jsem hrál proti tátovi, takže jsem v tom nic extra neviděl. Normálně jsme si před cestou na zimák jen popřáli hodně štěstí,“ odmítl jakékoliv pošťuchování.

Po šedesáti minutách remíza a v prodloužení vítězný gól Zubrů. Přerov bral nakonec ze souboje dva bodíky. “Myslím si, že první zápas ve Valmezu vyšel tátovi skvěle. Remízu se třetím týmem tabulky určitě bere, i když jsme k ní celkem dost pomohli,“ začal Matěj Málek s hodnocením. To by bylo jistě mnohem lepší, pokud by Přerov do branky soupeře nastřílel více puků. Koncovka nebyla optimální a nevyužita zůstala hromada šancí, včetně trestného střílení. “Zápas jsme měli rozhodnout už před třetí třetinou. Hodně gólovek jsme nedali, ale na druhou stranu oba brankáři zachytali výborně,“ pokračoval.

Na zakončení bude přerovský tým jistě pracovat, aby při dalším duelu, tentokrát ve Vsetíně, byla už mířidla v pořádku. “Musíme to zlepšit, protože se třemi góly se nedá pořád venku hrát. Ve Vsetíně to bude určitě takový ulítaný hokej. Víme, že má dobré bruslaře. Důležité bude, abychom k tomu zápasu všichni přistoupili zodpovědně. Pak se nám určitě podaří zase nějaké body přivézt,“ dodal Matěj Málek.