Zubry čeká předehrávka na Zimním stadionu Luďka Čajky. V pauze vyzvou zlínské ševce

P ř e r o v – Poprvé v sezoně Zubři skončili na vlastním ledě bez bodového zisku a teprve podruhé z celkem sedmnácti zápasů nedokázali minulou sobotu bodovat. Díky takto vysokému procentuálnímu zisku bodů se přerovští hokejisté nadále drží v popředí tabulky, kde jim s 32 body náleží třetí místo a dva zápasy k dobru oproti většině ostatních účastníků. V momentálně probíhající reprezentační přestávce má většina celků více než sedmidenní volno, to se však netýká Přerova. Jeho soutěžní návrat na led Zlína byl přeložen na pátečních 17:30, a vyplnil tak zápasové volno. Vyrazte MEO do nedalekého Zlína podpořit!
Berani Zlín - HC ZUBR Přerov
pátek 11.11. 17:30
ZS Luďka Čajky

První střet pátečních soupeřů na začátku října na Hané přivedl do ochozů MEO Arény zatím nejvyšší letošní návštěvu. Více než 2200 diváků nakonec sledovalo větší radost Zlína, kterou ocenila také početná skupina příznivců Beranů v hostujícím sektoru. První gól padl na začátku druhé třetiny, domácí chybu v obranném pásmu potrestal Petr Mrázek (6+2). Zubři se po inkasované brance osmělili a přebírali otěže hry. Před koncem prostřední části srovnal Tomáš Doležal (4+3), na což chtěli navázat další Přerované, zápas ale zamířil do prodloužení, v němž rozhodl Pavel Sedláček (2+5).

Mašina se ševci ze Zlína se stále nerozjela

Před měsícem, kdy se Zubři a Berani utkali poprvé, byl Zlín opětovně zabředlý pod těžkou duchnou, kterou si přetáhl z extraligy. Už tam v několika po sobě jdoucích sezonách nezažíval dobré starty ligových ročníků, obvykle však před polovinou ožil a sezonu odehrál s dobrým výsledkem. To se ovšem nezměnilo.

Pozice Rostislava Vlacha a Juraje Juríka na trenérské lavici je poměrně vratká. Ševci, kteří by měli v první lize dominovat, totiž z posledních deseti zápasů vyhráli pouze pětkrát s ani ne polovičním ziskem možných bodů. Říjnové ultimátum kabině vyneslo čtyři výhry za sebou, poté však žlutomodří doma vybouchli s Frýdkem (0:4) a neuspěli také proti Porubě (3:5) a Kolínu (3:4). Nádech (výhra 7:1 se Šumperkem) opět vystřídal výdech (1:3 s Jihlavou, 1:4 na Vsetíně) a kolísavé výkony po vítězství nad Sokolovem (3:0) znovu umocnila děsivá ztráta na ledě Prostějova. Od 34. minuty Zlínští vedli už 5:1, ve třetí třetině však pasivní hrou (2 střely na branku) vedení propálili a o body se třásli až do nájezdů (6:5sn).

Zlín s papírově kvalitnější soupiskou trápí podobný problém jako Zubry – chybí vyložený lídr produktivity. Ta se rozkládá mezi vícero tváří – zkušené Jiřího Ondráčka (5+6), Antonína Honejska (6+4) a Pavla Kubiše (5+4), letní posilu Jakuba Illéše (3+8) či jednoho z nejlepších beků ligy Daniela Gazdy (4+5). Jejich očekávaný příspěvek týmu byl však pravděpodobně vyšší. Pohodu z Prostějova si zjevně nepřenesl Petr Mrázek (6+2) a tristní čísla zaznamenává zejména Tomáš Pospíšil (0+2), jenž za devatenáct kol ještě neskóroval. Zranění zatím brzdilo rozlet tahouna Valentina Claireauxe (2+5, 8 zápasů).

Živý a online přenos

Přímý přenos z utkání PSG Berani Zlín – HC ZUBR Přerov můžete sledovat na Hokejka TV. Textový online přenos bude k dispozici na tomto odkaze