Zubři sice ukončili čekání na gól, ve Zlíně však prohráli čtyřbrankovým rozdílem

Z l í n – Hokejisté Přerova nestačili v předehrávce 22. kola Chance ligy na Zlín na jeho ledě 1:5 a podruhé v řadě nebodovali. Berani v první třetině skórovali dvakrát v rychlém sledu, trefili se Sedláček a Köhler. Prvně jmenovaný si během druhé části připsal další branku a spolu s Hejcmanem zvýšil vedení Beranů. Přerovské období bez gólu sice ve 47. minutě zrušil Jakub Svoboda, vítězství ševců ale poté potvrdil Illéš.
22.kolo, pátek 11.11.2022
Berani Zlín - HC ZUBR Přerov
5:1
(2:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 10. Sedláček (Zbořil, Honejsek), 11. Köhler (Talafa), 22. Hejcman (Bartko, Köhler), 35. Sedláček (Illéš), 51. Illéš (Gazda, Suhrada) – 47. Jakub Svoboda (Doležal). Rozhodčí: Hucl, Svoboda – Kráľ, Otáhal. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3012. Střely na branku: 30:18. Zblokované střely: 12:11. Vhazování: 29:20. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.
Huf – Gazda, Suhrada, Bukač, Talafa, Bartko, Zbořil – Ondráček, Sedláček, Honejsek – Illéš, Kindl, Kubiš – Pospíšil, Hejcman, Köhler – Chludil
Klimeš – Kudělka, Černý, Gréč, Chroboček, Sevčík, Krisl, Hanák – Doležal, Ministr, Jakub Svoboda – Kratochvíl, Süss, Goiš – Jan Svoboda, Pechanec, Březina – Dvořák, Macuh, Indrák

Zubři si jako první zahráli přesilovku, Březina ani Jan Svoboda ale na Hufa u tyče nevyzráli. Početní převahu nevyužili také Berani, v desáté minutě ale otevřeli skóre. Honejsek udělal prostor střílejícímu Zbořilovi a Pavel Sedláček tečoval puk do sítě. Zanedlouho se domácí radovali podruhé – a opět po teči. Pokus Talafy usměrnil do horního rohu Klimešovy branky Bedřich Köhler. Hostujícímu gólmanovi navíc dvakrát pomohla horní tyčka a jednou spoluhráč Krisl. Na druhé straně vyjel z rohu kluziště Jakub Svoboda, snížit se mu však nepodařilo.

Zkraje druhé třetiny přidal třetí zlínský gól Darek Hejcman, který dorazil za Klimeše střelu Bartka. Domácí měli více ze hry. V přesilovce dojel klouzající se kotouč Gazda a mířil těsně vedle vzdálenější tyče. Klimeš se měl co ohánět také po dalších přerovských faulech, včetně zkráceného dvojnásobného oslabení. Při vyloučení Beranů mohl snížit Jan Svoboda, místo zakončení ze slibné pozice však ještě zvolil přihrávku. Ve 35. minutě udeřili domácí počtvrté. Pavel Sedláček ustál v přesilovce atak bránícího Černého a střelou nad Klimešův beton zaznamenal druhý gól v zápase.

V úvodu třetího dějství se snažil Hufovo čisté konto překazit Pechanec, puk ale příklepem poslal pouze nad domácí bránu. Zubři se prosadili až ve 47. minutě. Jakub Svoboda si prohodil kotouč mezi nohama a vystřelil mimo dosah vyrážečky zlínského brankáře. Beranům vrátil čtyřgólový náskok deset minut před koncem Jakub Illéš, který zavěsil do levého horního rohu přerovské brány. Zápas už se pak jen dohrával, rána Kudělky ani možnost Pospíšila už výsledek nezměnily.

Juraj Jurík (PSG Berani Zlín): Věděli jsme, že Přerov dokáže uhrát zápasy na minimum gólů. Naštěstí jsme přečkali jeho první přesilovku a pak nás uklidnily dva šťastné góly. Od druhé třetiny jsme hráli, co jsme si řekli. Ve třetí části jsme za stavu 4:0 nechtěli dopustit to, co se nám stalo v Prostějově. Chtěli jsme hrát aktivně a zodpovědně, což se nám podařilo.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Vyjma vstupu do utkání jsme si neplnili, co jsme si stanovili. Byl to jeden z našich nejslabších výkonů v probíhající sezoně. Nechci snižovat kvalitu Zlína, ale vítězství jsme mu darovali. Téměř po celý zápas jsme hráli ustrašeně. Musíme si to vyhodnotit, takhle nemůžeme hrát s žádným soupeřem z této soutěže, natož s tak kvalitním týmem, jako je Zlín. Teď se musíme nachystat na další utkání.