Zubři vyráží za prvním odvetným soubojem. Druhou třetinu základní části načnou v Kolíně

P ř e r o v – Sedmnáct kol Chance ligy je minulostí a s nimi i úvodní šestnáctka zápasů, ve kterých se prvoligoví účastníci vzájemně oťukali. Nastává tak čas druhých střetů a odvet na opačném ledě. Ligový ročník před necelými dvěma měsíci Zubři otevírali doma proti Kolínu, nyní do Středočeského kraje vyrazí zahájit druhou třetinu základní části. Druhé venkovní utkání v řadě startuje ve středečních 18 hodin.
SC Marimex Kolín - HC ZUBR Přerov
středa 3.11. 18:00
ZS Kolín

27 bodů ze 48 možných. To je lehce nadpoloviční bilance, se kterou Zubři po první třetině nemohou být zcela spokojeni. Stále se táhnoucí zranění jim brání v rozletu, což tedy není příliš vidět na domácím ledě, kde Přerov ztratil pouze dvakrát po jednom bodu. Venku už je ale po nulové Kadani druhým nejhorším týmem v Chance lize. Příliš uspokojivá není ani jeho hra v přesilových hrách a oslabeních, kde rovněž disponuje statistikami hluboko pod průměrem.

Kolín stojí hlavně na individualitách

Ve sledovaných statistikách obdobně nevyniká ani soupeř z Kolína, Zubři mají proto ideální příležitost se nakopnout k lepším výkonům na hostujících kluzištích. Urychleně se zvednout museli po špatném startu rovněž Kozli, jelikož na začátku října měli po jedenácti zápasech pouze osm bodů. Při slabším losu se ale zvedli a v sezoně, kdy bude hlavním úkolem záchrana první ligy, vybojovali klíčové body s konkurenty z Ústí (5:1), Havířova (3:2p) nebo Frýdku (3:2sn). Naposledy sklízeli sedmičku od Jihlavy (3:7) i Vsetína (1:7), doma si ale dokázali poradit se stále neprobuzeným potenciálem Poruby (2:1).

Úspěch Kolína stojí především na několika málo tvářích, které výrazně ovlivňují týmovou produktivitu. Řeč je o centru Davidu Šafránkovi (6+10), jenž má zatím bod na zápas, a jeho křídlech Zdeňku Královi (4+7) s Václavem Jankovským (2+7). Nebylo by vhodné opomínat ani Jana Veselého (7+4), který má ze všech Kozlů na svědomí nejvíce gólů. Po loňských zraněních znovu oživil svůj střelecký instinkt v přesilovkách a zaznamenal už šest tref.

Živý a online přenos

Z utkání 18. kola Chance ligy mezi Kolínem a Přerovem poběží přímý přenos na HokejkaTV.cz a textový online přenos na Onlajny.com.