Děkujeme všem fanouškům a partnerům za podporu a přízeň v sezoně 2023/24.

Příspěvek za gól? Kluci mi ještě neřekli, netuší Ministr. Puk má zatím v taštičce

Příspěvek za gól? Kluci mi ještě neřekli, netuší Ministr. Puk má zatím v taštičce
P ř e r o v – Druhý start za A-tým Zubrů, druhé vítězství a první gól v seniorské kategorii. Danielu Ministrovi zápasy za mateřský Přerov svědčí. V Kolíně znovu nastoupil po boku zkušených Jakubů Svobody a Hermana a výsledkem byly dva výrazné momenty. Osmnáctiletý útočník nejprve nachystal rozhodující trefu Hermanovi, na začátku třetí třetiny se pak sám stal středobodem gólové oslavy. Syn legendárního Milana Ministra ukázal šikovné ruce. Těmi vymyslel bekhendovou střelu, na kterou brankář Strmeň nemohl dosáhnout.

„Je to skvělý pocit. Jsem rád, že mi to tam spadlo a mohl jsem týmu pomoci k výhře,“ svěřuje se Ministr po středečním přesném zásahu. Ověnčil ho hned třemi prvenstvími. Skóroval poprvé mezi muži, na úrovni Chance ligy i za přerovské áčko. „Gratulací jsem dostal dost,“ usmívá se.

Start poslední dvacetiminutovky a jeho radost od sebe dělilo pouhých dvacet dva sekund. „Dostali jsme se do útočného pásma. Kuba Herman nahodil kotouč a ocitl se v souboji u mantinelu. Nějak se mi to odrazilo před bránu,“ popisuje rychlý sled událostí. Poblíž tyče hned nestřílel. A udělal dobře. Kličkou se zbavil ex-přerovského obránce Čápa a bekhendem se nemýlil.

„Všiml jsem si soupeřova bránícího hráče. Stáhl jsem si to na bekhend a měl jsem před sebou odkrytou bránu. Gólman už se naštěstí nestihl přesunout,“ komentuje branku, která Zubrům zajistila vedení 5:0. Naděje Kolína na zdramatizování duelu tak brzy vzaly za své. „Asi to byla zlomová branka,“ přikyvuje Ministr. Že by se poté utkání jen dohrávalo, však odmítá. „Šance byly na obou stranách. Výborně nás podržel gólman, chytil několik tutovek,“ vyzdvihuje zákroky Michaela Petráska.

Motivace do další práce

Osudový kotouč mu ihned vylovil z branky spoluhráč Herman. Po zápase s ním Ministr ochotně zapózoval. První gól je přece jen jeden. „Puk mám zatím schovaný v taštičce. Určitě si ho doma vystavím na poličku,“ objasňuje, co s placatou trofejí provede. S Hermanem si u gólu prohodili role. V první třetině naopak přihrával Ministr a Herman pokusem do horní části branky otevřel skóre.

„Moc místa tam nebylo, snažil jsem se dát spíš takovou prostorovou žabičku. Naštěstí to Kuba zpracoval a pak krásně trefil,“ přibližuje předchozí spolupráci dvou odchovanců MEO Ministr. Toho příležitost hrát za Přerov vždy potěší. „Zápasy mě posouvají a také motivují k další práci,“ prozrazuje. A kolik jej bude stát premiérová trefa? „Ještě nevím. Zatím mi kluci nic neřekli,“ krčí rameny Daniel Ministr.