VŠEM FANOUŠKŮM I PARTNERŮM DĚKUJEME ZA PŘÍZEŇ A PODPORU V SEZONĚ 2018/2019

Zubři si připomenou 100 let od vzniku Československa. Doma se Slavií Praha

Zubři si připomenou 100 let od vzniku Československa. Doma se Slavií Praha
P ř e r o v – Rok 2018 je pro Českou republiku i jeho východního souseda Slovensko zásadní. Obě země si připomínají 100 let od vzniku společného státu – první Československé republiky. V souvislosti s tím probíhají na mnoha místech výstavy, koncerty či jiné akce, které mají významné výročí zdůrazňovat a oslavovat. Rámcově je zahrnuje projekt Společné století, do něhož se zapojí také přerovští Zubři.

Přerovský klub chce ve svých fanoušcích vzbudit národní hrdost. Jinými slovy, aby si lidé svého státu i jeho historie, do které Československo neodmyslitelně patří, vážili.

V průběhu října proto během domácích zápasů Zubrů poběží na LED tabuli videospoty s českými sportovci. K 100. výročí založení společného státu v nich posílají vzkazy.

Pro utkání 17. kola se Slavií Praha, které se v MEO Aréně uskuteční v pondělí 22. října (18.00), navíc klub všechny své příznivce vyzývá, aby dorazili oblečení do barev národní trikolóry. Modré, červené a bílé. Před zápasem se stadionem rozezní státní hymna.

„Nejen napříč sportovními kluby panuje národní hrdost a ani my nejsme výjimkou. Jsme hrdí na český sport, hrdí na naši zem a projekt Společné století je velmi podařená celorepubliková iniciativa. Přejeme si, aby naši fanoušci zapátrali ve svých šatnících a na utkání se Slavií přišli netradičně v červené, modré či bíle barvě a oblékli jsme tak ochozy MEO Arény do národní trikolory," uvedla Martina Hrušková z marketingového oddělení HC ZUBR Přerov.

„O pár dnů později, 27. 10., odehrajeme venkovní utkání ve speciální edici dresů, kdy v Českých Budějovicích nastoupíme v netradiční barevné kombinaci. Stejně jako soupeř, i naši hráči budou o body bojovat v barvách naší země," dodala.

Informace o akci v domácím prostředí budou Zubři ještě průběžně připomínat, případně doplňovat.

O projektu Společné století

Za projektem Společné století stojí Úřad vlády České republiky, několik ministerstev, Akademie věd České republiky či Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism. Jeho hlavním cílem je přiblížit 100. výročí vzniku Československa a jeho následnou historii veřejnosti. Upoutává na řadu tematických akcí, včetně Národních oslav v Praze, nebo přibližuje příběhy lidí a organizací, jež dění v československém státě utvářeli. Více informací včetně soutěže najdete na spolecnestoleti.cz.