ONLINE >>>

Zubři prodloužili s dalším odchovancem, útočníkem Šimonem Kratochvilem

Zubři prodloužili s dalším odchovancem, útočníkem Šimonem Kratochvilem
P ř e r o v – Na početnou skupinu vlastních odchovanců chtějí dlouhodobě sázet prvoligoví hokejisté Přerova. Patří do ní i Šimon Kratochvil, kterého si Zubři nyní pojistili pro příští sezonu. Čtyřiadvacetiletý křídelník má již na kontě také starty v české nejvyšší soutěži, Tipsport extralize. Všechny zapsal loni v dresu Zlína, včetně zápasů v play-off.

Šimon Kratochvil se řadí mezi nejvěrnější Zubry současného kádru. Za Přerov hrál zatím v každé sezoně své dosavadní kariéry. Od svého mateřského klubu se útočník charakteristický mimo jiné číslem dresu 26 neodklonil ani letos. Přednost mu dal dokonce i před velmi lákavou nabídkou od konkurence.

„Přerov je můj mateřský klub. Navíc mi umožnil střídavé starty do Zlína, což je skvělé. Rozhodně chci přidat i další zápasy v extralize," vysvětlil Kratochvil, proč v Přerově pokračuje.

V loňské sezoně zaznamenal 189 centimetrů vysoký hokejista za Zubry 43 zápasů. Všechny své kanadské body, za čtyři branky a osm asistencí, nasbíral v základní části Chance ligy. V ní jednu dobu figuroval i v prvním přerovském útoku, po boku kapitána Tomáše Sýkory. Nakouknout ale už stačil také do extraligy, za zlínské Berany naskočil celkem v sedmi případech – z toho čtyřikrát v předkole play-off.

„Extraligu chci jednoznačně hrát. S Přerovem bych zase rád postoupil do play-off a tam bojoval o nejvyšší příčky," prozradil Šimon Kratochvil, v pořadí patnáctý potvrzený hráč MEO.