ONLINE >>> MUŽI: Poruba - Přerov 2:1

Zubři přinášejí aktuální informace k situaci kolem přípravky, na změny jsou připraveni

Zubři přinášejí aktuální informace k situaci kolem přípravky, na změny jsou připraveni
V pondělí 22. března 2021 proběhla online schůzka s rodiči dětí z přípravky HC ZUBR Přerov. Vedení klubu společně s trenéry Vladimírem Kočarou a Vítem Černohousem představilo rodičům plán sportovní činnosti dětí na měsíce duben až srpen. Vše samozřejmě v návaznosti na zoufale vyhlížené povolení jakékoli organizované sportovní či obecně pohybové aktivity.

Po vládou promarněném březnu se naděje klubu obrací k jarním a letním měsícům. Hlavní podmínkou práce s dětmi je zpřístupnění vnitřních sportovišť. Jakmile bude toto Vládou ČR umožněno, zajistí klub zamražení ledové plochy tak, aby již zůstala v provozu nepřetržitě až do začátku sezony v září 2021. Tréninky na ledě by pak probíhaly v dubnu až červnu co nejpravidelnějším způsobem (pravděpodobně ve více skupinách), v období prázdnin pak formou příměstských táborů a podobně.

Další možností – jež se nyní zdá být nejrealističtější – je zahájení sportovní činnosti na venkovních sportovištích. Jakmile dojde k uvolnění v tomto směru, nabídne klub dětem z přípravky pohybové aktivity a tréninky na běžném i hokejbalovém hřišti ZŠ Želatovská. Připravené je i zázemí šaten, sprch atd.. Bohužel opět pouze v případě, že toto bude dovoleno.

„Počasí v dubnu a zcela jistě také v dalších měsících by takovou formu sportování již umožnilo. A to i v případě, že by nebylo možné ihned používat šatny, sprchy a podobně. I pro tuto variantu přicházejí opět v úvahu například prázdninové příměstské tábory,“ podotýká Přemysl Dvorský, předseda představenstva zubří mládeže a ředitel ZŠ Želatovská.

V případě špatného počasí jsou k dispozici i krytá sportoviště – městská hala vedle zimního stadionu a tělocvična na ZŠ Želatovská. Používání prostor tohoto typu však musí povolit vláda.

„Smutné je, že až do příslušných rozhodnutí Vlády ČR bohužel nemůžeme přijít s ničím zcela konkrétním. Za nesmírně důležité ale považuji to, že na všechny varianty startu sportování našich dětí jsme logisticky, materiálně, personálně i finančně připravení. Zareagovat na rozvolnění vlády jsme schopni v řádu dnů,“ zdůraznil Dvorský.

Podrobnější informace se vám klub bude snažit přinášet na tomto webu – vždy v souvislosti s vývojem opatření Vlády ČR. Stále platí, že všem, kdo mají zájem o sportování svých nejmenších pod hlavičkou HC ZUBR Přerov a jeho profesionálních trenérů, doporučuje klub průběžně sledovat tento web. Popřípadě je možné se stále telefonicky obracet na hlavního trenéra přípravky Karla Kundrátka, a to na telefonním čísle 737 239 659 nebo e-mailu pripravka@hokejprerov.cz. Pro zkontaktování a včasné předávání informací do budoucna mu prosím uveďte také vlastní telefon a e-mail.