Děkujeme fanouškům a partnerům klubu za podporu HC ZUBR Přerov v sezoně 2021/2022

Zubři mění se Sokolovem, do konce ledna získali slovenského útočníka Slobodu

Zubři mění se Sokolovem, do konce ledna získali slovenského útočníka Slobodu
P ř e r o v – Hokejisty Přerova posílí slovenský útočník Marek Sloboda. Bratislavský rodák se zkušenostmi z Kontinentální hokejové ligy se na Hanou přesune z konkurenčního Sokolova, opačným směrem putuje obránce Vít Seemann. Výměna mezi kluby potrvá do konce ledna 2022 s možností prodloužení do konce sezony.

Čtyřiadvacetiletý Sloboda je odchovancem Slovanu Bratislava. V mládežnických kategoriích reprezentoval Slovensko na prestižních mezinárodních akcích – Hlinka Gretzky Cupu a světových šampionátech do osmnácti a dvaceti let.

Za Slovan pak v letech 2017–2019 nasbíral šest desítek startů v KHL. Bratislavský klub se následně vrátil do nejvyšší domácí soutěže, v níž Sloboda působil také v Nových Zámcích a Bánské Bystrici.

V Chance lize nejprve čtyřikrát naskočil za České Budějovice. Po dvou startech zapsal v sezoně 2015/16 i v následujícím ročníku. Letos v létě posílil Sokolov, v dresu Baníku odehrál 23 utkání s bilancí 1+3.

Jednadvacetiletý Seemann za Zubry od začátku aktuální sezony zaznamenal třináct zápasů (0+2). Ve polovině října i kvůli zranění vypadl ze sestavy, poté nastupoval pouze ve druhé lize za rezervu Komety Brno.