Děkujeme všem fanouškům a partnerům za podporu a přízeň v sezoně 2023/24.

Zubři konečně doma! Ve čtvrtek je do MEO Arény přijede prověřit tým Šumperka

Zubři konečně doma! Ve čtvrtek je do MEO Arény přijede prověřit tým Šumperka
P ř e r o v – Už čtyři duely mají Zubři v přípravě zdárně za sebou, avšak žádný z nich zatím nesehráli na domácím kolbišti. To se ale co nevidět změní, protože čtvrtek 20. srpna už tluče na dveře. Právě na tento den připadlo střetnutí se Šumperkem, což značí jediné - natěšení fanoušci mohou konečně vidět nový prvoligový tým Zubrů v MEO Aréně! Zápas startuje v 18:00 a rozhodně byste si jej neměli nechat ujít. Vstupné je 30,- Kč, majitelé permanentek pak mají vstup zdarma!
přípravné utkání
HC ZUBR Přerov - DRACI PARS Šumperk
HC ZUBR Přerov - DRACI PARS Šumperk
čtvrtek 20.8. 18:00

Doba, kdy Šumperk zažíval výsledkovou houpačku a pohyboval se mezi první a druhou ligou, je už pryč. Teď jsou Draci stabilnějším účastníkem druhé nejvyšší soutěže, i když průnik do předkola play-off se jim za čtyři sezóny nepodařil. Letos navíc tým prochází výraznými změnami. Trenér Radek Kučera se svým novým asistentem Liborem Pivkem budou mít k dispozici omlazený kádr.

VRATNÉ KELÍMKY NA NÁPOJE
Novinka v MEO Aréně bude poprvé k dispozici právě při utkání se Šumperkem. Více informací v tiskové zprávě pivovaru ZUBR.
Ze stálic budou v Šumperku pokračovat obránci Tomáš Sedlák či Petr Gewiese, v útočné fázi pak Tomáš Brunec, Daniel Vrdlovec, Marek Haas a zejména Karel Plášek, který si zahraje proti mateřskému klubu. Velkou ztrátou je naopak odchod útočníka Patrika Moskala do Prostějova a další z forvardů, Aleš Staněk, zamířil do Havířova.

Kvůli změnám zuří mezi Draky velký boj o místa v kádru a sestava se tak zápas co zápas mění. Obléct v lize šumperský dres, o to usiluje brněnský zadák Petr Zítka, havlíčkobrodský útočník Jan Milfait, dále Aleš Půlpán, jenž naposledy působil v Sokolově a hrál kvalifikaci proti Zubrům či karlovarský forvard Daniel Hroch.

Výraznější by měla být spolupráce s pardubickým Dynamem, které poslalo do podhůří Jeseníků brankáře Brandona Maxwella nebo útočníky Jiřího Půhoného a Daniela Voženílka. Zastoupení v širším kádru mají i zlínští plejeři, konkrétně přerovským fandům známý Marek Haloda a Tomáš Fořt.

Také Zubři mají stále k dispozici široký kádr. Hledání optimální sestavy pro prvoligové bitvy už konečně fanoušci uvidí také doma. "Bude to naše první přípravné utkání na domácím ledě, takže se těšíme, že se ukážeme fanouškům. Stále ještě hledáme vhodné typy hráčů do našeho mužstva, proti Šumperku tak určitě nebudeme hrát v kompletní sestavě," řekl trenér Vladimír Kočara.

Výsledky soupeřů v přípravě

Havířov – Přerov 2:3, Přerov - Jastrzebie 2:4, Přerov – Francie U23 3:2, Prostějov – Přerov 2:6.
Šumperk – Třebíč 4:3 (SN), Šumperk – Vsetín 1:5, Havířov – Šumperk 7:5, Vsetín – Šumperk 3:4.

Sestavy v posledních zápasech

HC ZUBR Přerov: Slovák – Chmelíř, Grof, Novotný, Polák, Přindiš, Šnajnar, Vágner, Zbořil – Pšurný, Sýkora, Dostálek – Blinka, Šebek, Stoklasa – Goiš, Sedlák, Kratochvíl Š. – Málek, Král, Školoud

Salith Šumperk: Maxwell – Drtil, Gewiese, Haloda, Prokop, Drtina, Rusina, Zítka, Slavík – Haas, Vrdlovec, Hroch, Brunec, Milfait, Půlpán, Ostřanský, Šimun, Půhoný, Fořt, Voženílek, Vachutka, Vosyka

Online přenos

Utkání můžete sledovat prostřednictvím online přenosu na serveru onlajny.com