PERMANENTKY ► Online prodej permanentních vstupenek na novou sezonu 2024/25

VIDEO: Zápas se Šumperkem byl poslední, útočník Zdeněk Sedlák ukončil kariéru

VIDEO: Zápas se Šumperkem byl poslední, útočník Zdeněk Sedlák ukončil kariéru
P ř e r o v – O konci uvažoval už po dubnové kvalifikaci, ve které Zubři dokonali kýžený postup do společnosti klubů první ligy, ale ještě se to rozhodl zkusit. Útočník Zdeněk Sedlák se nadále s přerovským týmem chystal na vstup do prvoligových bojů, ale v nich už ho fanoušci Zubrů neuvidí. Zápas proti Šumperku byl pro 41 letého útočníka definitivně tím posledním. Dál se bude věnovat trenérské práci u zlínské mládeže.
Když přerovská MEO Aréna v dubnu bouřila postupovou radostí, tak Zdeněk Sedlák oznamoval, že je jeho kariéra již na konci. Odpočinek mu sice dodal chuť se ještě poprat o místo v prvoligovém týmu Zubrů, ale skloubení trenérské práce ve zlínském klubu s blížícími se zápasy v první lize, by jen stěží mohlo fungovat. Jednačtyřicetiletý útočník tak musel udělat definitivní rozhodnutí.

Čtvrteční zápas se Šumperkem, kde Sedlák před návratem do rodného Přerova hrál, byl jeho posledním. “Chtěl bych touto cestou poděkovat Zdeňkovi Sedlákovi za to, co pro tým a přerovský hokej udělal. Dnešním zápasem se s námi rozloučil, protože má velké pracovní vytížení ve Zlíně. Je to pro nás oslabení mančaftu, proto musíme dál skládat sestavu a hledat vhodné hráče,“ pověděl po utkání trenér David Kudělka.

Zdeněk Sedlák během své bohaté kariéry oblékal dres extraligových týmů Zlína, Třince, Opavy, Plzně či pražské Sparty. Navíc projezdil křížem krážem mnoho evropských zemí, vydal se totiž na štace do Finska, Švýcarska, Běloruska, Rakouska, Dánska nebo Itálie. A v roce 2002 dokonce oblékl dres české reprezentace na Mistrovství světa ve Švédsku.

V sezóně 2009/2010 se vrátil zpátky do Přerova, kde s hokejem začínal. Rok co rok byl oporou Zubrů a pravidelně obsazoval nejvyšší příčky v kanadském bodování. Během loňské sezóny pak jeho obrovské zkušenosti pomohly Zubrům vrátit se po sedmnácti letech zpátky do první ligy.