Děkujeme fanouškům a partnerům klubu za podporu HC ZUBR Přerov v sezoně 2021/2022

Zubři hlásí posilu do obrany, podepsali mladého šikulu z nejmladšího města v Česku

Zubři hlásí posilu do obrany, podepsali mladého šikulu z nejmladšího města v Česku
P ř e r o v – Hokejisté Přerova získali druhou posilu pro sezonu Chance ligy 2022/23. Z Havířova, který druhou nejvyšší soutěž neudržel, přivedli Davida Chrobočka. Pětadvacetiletý obránce se tak znovu stal spoluhráčem Jiřího Krisla a Antonína Pechance, s nimiž dříve oblékal právě dres mateřského AZetu. Vedle Krisla navíc nastupoval v obranném páru. Zubři jsou pro Chrobočka premiérovým mimohavířovským angažmá v prvoligovém prostředí.

„Jednání proběhla v pohodě, domluvili jsme se snad během týdne. Všechno klaplo, což je super,“ uvádí po svém příchodu na Hanou Chroboček. „Beru to jako velký posun v kariéře. Přerov v posledních letech předvádí výborné výkony,“ zdůrazňuje.

Než Přerovu kývl, ptal se na něj dobrých známých z havířovské kabiny. „Zjišťoval jsem, jak to tady vypadá a funguje. Reference od Jirky Krisla i Tondy Pechance byly skvělé. Nebylo nad čím přemýšlet,“ popisuje. Jeho schopnosti zblízka poznal především Krisl, v AZetu s ním určitou dobu tvořil obrannou dvojici. „V zápasech, které odehrál, jsme si ve všem vyhověli. Teď je to komplexní šikovný pravák. Umí zahrát v přesilovce, blokovat střelu v oslabení, navíc slušně bruslí,“ prozrazuje na staronového spoluhráče.

Chroboček do Chance ligy poprvé nakoukl v prosinci 2015. Ve druhé nejvyšší soutěži se mu dařilo především během dvou sezon mezi lety 2018 a 2020. Nejprve za 61 zápasů nasbíral pět branek, jedenáct asistencí a devatenáct plusových bodů. Poté si v kanadském bodování ještě o trochu polepšil, z 57 utkání ročníku 2019/20 si odnesl bilanci šesti tref a opět jedenácti gólových přihrávek.

Uplynulá sezona nedopadla pro Havířov dobře, po devíti letech prvoligové pozice opustil. Chroboček ale patřil k tomu lepšímu, co slezský tým hokejové veřejnosti ukázal. S patnácti body za tři góly a dvanáct asistencí byl nejproduktivnějším obráncem AZetu, častěji bodovala pouze čtveřice útočníků Doktor – Hudeček – Dostálek – Bednář. Chrobočkovu spolehlivost dokumentuje jeho čas na ledě. Bezmála 890 odehraných minut z něj udělalo druhého nejvytěžovanějšího hráče mužstva, pouze Jakub Doktor zapsal o čtyři minuty víc.

„Sháněli jsme náhradu za Kubu Kubeše. Vyhlédli jsme si Davida, který je spolehlivý a s Chance ligou už má zkušenosti. Ví, jak soutěž hrát, navíc je to pravák,“ komentuje příchod Davida Chrobočka sportovní manažer Zubrů Pavel Hanák.