VŠEM FANOUŠKŮM I PARTNERŮM DĚKUJEME ZA PŘÍZEŇ A PODPORU V SEZONĚ 2018/2019

Zranění a restart. Spokojený jsem byl až s poslední čtvrtinou, přiznal Novotný

Zranění a restart. Spokojený jsem byl až s poslední čtvrtinou, přiznal Novotný
P ř e r o v – Polovina října, Ostravar Aréna ve Vítkovicích. Kvůli rekonstrukci vlastního stadionu tu na čas našla azyl Poruba, nováček Chance ligy. Zubři se s ní v soutěžním zápase střetli po více než třech letech. Za vydatné podpory vlastních fanoušků zvítězili 4:1, nedohráli však v původní sestavě. Kvůli potížím s tříslem odstoupil Martin Novotný. V té chvíli nemohl tušit, že tím startují zdravotní trable, které mu výrazně ovlivní sezonu.

Ve Vítkovicích ho píchlo v třísle a úspěšný duel proti Porubě nedokončil. „Přišla zhruba dvoutýdenní pauza,“ vypočítával Novotný, jak dlouho zprvu strávil na marodce. Vrátil se na utkání v Českých Budějovicích, které domácí Motor i Přerované odehráli v retro dresech připomínajících sté výročí vzniku Československa. Jenže se naneštěstí dostavilo další zranění. Kolene. „Týden pauza, pak čtrnáct dní berle. Celkem jsem laboroval plus mínus měsíc a půl,“ povzdechl si třicetiletý obránce.

Více bodů, ale horší herní projev

Koleno pak musel pravidelně navlékat do ortézy, jež na ledě výrazně ovlivňovala jeho výkony. „Ze začátku mě omezovala v pohybu. Dlouho mi trvalo, než jsem přišel na to, jak ji správně nastavit. Špatně se mi bruslilo, ztratil jsem jistotu,“ objasnil. Zdravotní problémy mu prakticky restartovaly sezonu. Snažil se alespoň udržet si váhu. Úspěšně. Ovšem tréninky a zápasy se ničím nahradit nedaly. Obvyklá herní pohoda, kterou ztratil, se Novotnému vracela pomalu. „Zlepšovat se to začalo až po Vánocích. S poslední čtvrtinou soutěže už jsem byl vcelku spokojený,“ konstatoval.

Přerovskému týmu chtěl pomoci, a proto možná svůj návrat trochu uspěchal. Co jej ale neopustilo, byla důvěra od trenérů. Navzdory tomu, že se mu nedařilo. Ať tak či tak, uplynulý hrací ročník se šumperskému odchovanci obecně hodnotí rozporuplně. „Posbíral jsem sice více bodů než loni, ale herně to bylo horší. Se svou hrou jsem spokojený nebyl,“ prozradil. Ve čtvrtfinále play-off proti Kladnu se stal jednou z hlavních postav sporného momentu, jenž přišel v prvním zápase na Hané. Po zákroku Plekance šel k zemi, stadion očekával odpískání faulu. Místo toho ovšem hra pokračovala a po prohřešku Roberta Černého musel gólman Šurý čelit trestnému střílení.

Zákrok od Plekance? Jednoznačný faul

„Podle mě šlo o jasný faul uprostřed hřiště. Nejdřív přišel háček a pak podkopnutí. Nevím, jak to vypadalo z tribuny, ale tohle je můj pohled na věc,“ popsal. Kladno v těch momentech mělo ve hře o jednoho muže méně. Místo přerovské přesilovky pět na tři tak přišel nájezd na domácí branku. „Pochopil bych, kdyby to rozhodčí pustil dohrát celé. Ale takhle? Nerozuměl jsem tomu a jel se zeptat, proč tak rozhodl. Slušně. Přišel akorát osobní trest a výsměch. To víte, že cítím křivdu a mrzí mě to,“ nezastírá Novotný.

Po skončení série se dozvěděl, že o jeho služby – stejně jako loni – ještě projevil zájem extraligový Zlín. „V Přerově jsem hrál všechno, hodně minut. Ve Zlíně jsem jako záskok a spíše chodím víc na oslabení. Snažím se hrát jednodušeji,“ porovnal Martin Novotný na závěr své role v hanáckém a valašském mužstvu.