ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Jihlava - Přerov (čtvrtek 17:30)  |  PERMANENTKY ► Online prodej permanentních vstupenek na novou sezonu 2024/25

Znovu proti Jihlavě. Přerované se jí v Pelhřimově pokusí oplatit domácí porážku

P ř e r o v – Hokejisté Přerova se podruhé v přípravném období utkají se soutěžním konkurentem Jihlavou. Ve vzájemném duelu ze začátku srpna jí v domácím prostředí podlehli po samostatných nájezdech. Nyní tým trenérů Mikesky a Dočkala zamíří do Pelhřimova, kde má Dukla po dobu stavby nového stadionu azyl. Zápas, který odstartuje ve čtvrtečních 17:30, můžete v přímém přenosu sledovat na tomto odkaze.
přípravné utkání
HC Dukla Jihlava - HC ZUBR Přerov
čtvrtek 22.8. 17:30
ZS Pelhřimov

Pro Jihlavu bude odveta proti Zubrům prvním ze série pěti přípravných zápasů na pelhřimovském ledě. Před startem Maxa ligy (14. září v Přerově) zatím svěřenci trenérů Viktora Ujčíka a Karla Nekvasila zaznamenali čtyři výhry a jednu porážku. Po vítězství v Přerově po samostatných nájezdech (5:4) uspěli také na půdě prvoligového nováčka z Chomutova (4:1). Následně startovali na Letních hrách v Pardubicích, kde rozstříleli pražskou Slavii (7:2) a rozdílem jediné branky podlehli rezervě hostitelského Dynama (2:3).

V úterý pak Dukla na jihu Čech vyzvala ambiciózního účastníka druhé ligy Tábor, s kterým si poradila 5:2. Celek z Vysočiny přitom předvedl pětigólovou otočku z 0:2. Výrazný podíl na ní měla jedna z předsezonních posil Roman Půček, jenž se v poslední třetině prosadil dvakrát. Po čtvrtečním duelu s Přerovany se ještě Jihlava představí v odvetách proti Táboru a Chomutovu, v regionálním derby se střetne s Havlíčkovým Brodem a generálku absolvuje proti maďarské Újbudě.

V přátelském utkání mezi Zubry a Horáky ze 6. srpna padlo v normální hrací době celkem osm gólů. Skóre otevřel v 22. minutě Antonín Pechanec, o jihlavský obrat se poté postarali Edgars Kulda a Richard Cachnín, na vyrovnání z hole Tomáše Jáchyma zase na sklonku druhé části zareagoval Filip Dundáček. Během třetího dějství otočili stav zápasu pro změnu Přerovští, za něž se trefili členové prvního útoku Tomáš Jáchym s Davidem Březinou. Hostům ale v samotném závěru vyšla přesilovka zesílená odvoláním brankáře, dvanáct sekund před sirénou zařídil prodloužení Radim Toman. O vítězi nakonec musely rozhodnout samostatné nájezdy, které poměrem 4:1 ovládla Jihlava. Vítězný gól si připsal ve druhé sérii Tomáš Havránek.