ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Třebíč (středa 18:00) | JUNIOŘI: Technika Brno - Přerov (neděle 13:00) | DOROST: Přerov - Poruba 9:1

Zkušená posila do obrany s reprezentační minulostí: Přerované získali Tomáše Kudělku

Zkušená posila do obrany s reprezentační minulostí: Přerované získali Tomáše Kudělku
P ř e r o v – Prvoligové hokejisty Přerova posílil Tomáš Kudělka. Čtyřiatřicetiletý obránce a někdejší reprezentant se do České republiky vrátil z francouzské nejvyšší soutěže. Zubři jeho podpisem vyztužili zadní řady, které se musely vypořádat s jedním odchodem.

Zlínského rodáka Kudělku v roce 2005 draftovala Ottawa, na druhé straně Atlantiku však nastupoval pouze v týmech z nižších soutěží. V Česku nasbíral přes 250 startů na úrovni Tipsport extraligy. Oblékal dres mateřského Zlína, Pardubic, Chomutova a především Vítkovic. V Ostravě v letech 2010–2016 strávil šest sezon. Vedle toho má zkušenosti z finské elitní soutěže (TPS Turku, Pelicans Lahti) a mezinárodní EBEL (dnes ICEHL).

Chance ligu zná jedenáctinásobný seniorský reprezentant ze Vsetína. Během loňské a předloňské sezony za něj zasáhl do 69 duelů, ve kterých zaznamenal čtyři branky a dvanáct asistencí. Aktuální ročník začal ve francouzském Chamonix (21 zápasů, 1+3).

Z Přerova zároveň odešel Josef Hrabal. Šestatřicetiletý bek, který letos za Zubry odehrál 25 zápasů s bilancí 13 asistencí, bude působit ve Znojmě.