VŠEM FANOUŠKŮM I PARTNERŮM KLUBU DĚKUJEME ZA PODPORU V SEZONĚ 2017/2018.

XXL ice-timové menu Martina Novotného. Důvěru trenérů jsem vnímal bez zatížení, řekl

XXL ice-timové menu Martina Novotného. Důvěru trenérů jsem vnímal bez zatížení, řekl
P ř e r o v – Na uplynulou sezonu jen tak nezapomene. Při pohledu na jeho na čísla v kolonce pobytu na ledě by se mohlo zdát, že občas za hřiště prakticky vůbec neslezl. A do jisté míry je to vlastně pravda. Obránce Martin Novotný byl jak v základní části WSM ligy, tak v následném čtvrtfinále play-off nejvytěžovanějším přerovským hráčem.

Průměrný ice-time neboli čas na ledě? Základní část 23 minut a 46 sekund, play-off lehce přes 24 minut. Mezi mantinely vjížděl coby člen dvou pětek do všech možných situací. Přesilovky, oslabení, na co si vzpomenete. Velkou důvěru od trenérského dua Přecechtěl – Dočkal šumperský rodák ve službách Zubrů nemohl nevidět. „Vnímal jsem ji, ale zároveň jsem se jí snažil nezatěžovat.“ Jako to ostatně ve spojitosti se svou rolí v týmu dělá vždycky. „Dal jsem tomu volný průběh. Mým zásadním cílem bylo co nejlépe plnit pokyny trenérů, abych svým výkonem maximálně pomohl mužstvu k výhře v každém utkání,“ zůstal Martin Novotný skromný.

O tom, jaké plány s ním Přerov pro sezonu 2017/18 má, věděl už před jejím začátkem. Na velké porce minut na ledové ploše si zvykl. Jinak žádné zvláštní úkoly neměl. „Řekl bych, že to u mě bylo stejné jako u všech obránců. Měl jsem hrát důrazně, přesně, spolehlivě dozadu a pokud možno podpořit útok,“ popsal devětadvacetiletý hráč své poslání. Kromě toho se přirozeně snažil sbírat kanadské body. Jak ale sám s úsměvem přiznal, tato činnost mu oproti jednoduchému a důraznému pojetí hokeje zase tolik nešla.

Kromě největšího vytížení v zápasech zaznamenal Novotný v týmu Zubrů ještě jedno prvenství. Tolik lichotivé ale nebylo, v základní části se s 86 trestnými minutami stal nejvylučovanějším přerovským hokejistou. „Jako osobní kaňku na sezoně to ale nevnímám,“ odmítl, že by ho častý pobyt na trestné lavici nějak sžíral. „Vždycky jsem se snažil hrát silově a důrazně, vyloučení k tomu patří. S tím, jak se zvyšoval můj čas na ledě, se zvyšoval i počet trestných minut, to je přirozené,“ vysvětlil.

Obránce s více než čtyřmi stovkami startů ve WSM lize si v souvislosti se svými vyloučeními všiml ještě jedné věci. Že jeho stylu hry současný trend pískání faulů příliš nepřeje. „Přijde mi, že stačí, aby hráč upadl, a už se píská. Ale to je můj osobní názor,“ uvedl.

Sezonu však Martin Novotný nezakončil v Přerově. Poté, co Zubři vypadli ve čtvrtfinále se Slavií Praha, projevil o jeho práci zájem extraligový Zlín. Milovníkovi historie se tak naskytla příležitost napsat novou kapitolu svých soukromých hokejových dějin. Poté, co za Berany ještě v průběhu základní části poprvé v životě naskočil do extraligy, si v jejich dresu mohl vyzkoušet ještě něco jiného. Extraligové předkolo play-off. „Byla to pro mě velká zkušenost. Zažil jsem všechno, co se v takovém případě zažít dá. Snad mě to posune dál,“ přeje si.

Se svou jednoduchou hrou do zlínského kádru zapadl. „Myslím si, že právě kvůli tomu si mě trenéři ve Zlíně vybrali. V play-off není na vymýšlení prostor,“ poznamenal Martin Novotný, který ve třech zápasech zažil atmosféru moravského derby s Olomoucí. „Byla výborná, užíval jsem si ji. Dá se to přirovnat k atmosféře pikantních duelů v první lize, ale třeba na Vsetíně to bývá ještě vypjatější a nepříjemnější,“ prozradil.