ONLINE >>> MUŽI: Č. Budějovice - Přerov (pondělí 17:30) | JUNIOŘI: Přerov - Šumperk 1:5 | DOROST: Chomutov - Přerov 4:5
Vstupenky na domácí zápasy Zubrů jsou každý den od 9:00 do 20:00 v prodeji také v infostánku OC Galerie Přerov

Vyjádření jednatele klubu Tomáše Pluháčka k předběžnému opatření civilního soudu

Vyjádření jednatele klubu Tomáše Pluháčka k předběžnému opatření civilního soudu
P ř e r o v – Městský soud v Praze ve středu 4. září vyhověl klubům HC ZUBR Přerov, AZ RESIDOMO Havířov a VHK ROBE Vsetín a vydal předběžné opatření, na jehož základě byl odložen začátek Juniorské ligy akademií, nově vytvořené soutěže Českým svazem ledního hokeje. K celé záležitosti se v rozhovoru vyjadřuje Tomáš Pluháček, jednatel přerovských Zubrů.
Kauza nejvyšší juniorské soutěže se přes arbitráž dostala k civilnímu soudu, který den před začátkem Juniorské ligy akademií vydal předběžné opatření. Jak jste tuto informaci přijal?
Chtěl bych úvodem říct, že nás mrzí, kam až se tato nepříjemná situace dostala. Bohužel už však na naší straně nebyla jiná možnost, než se obrátit na civilní soud. Předtím sice proběhla arbitráž, ale s jejím výsledkem jsme vůbec nebyli spokojeni a přístup komise k celé věci nás hodně zklamal. Neúspěšně jsme se také pokoušeli o smír. Chci znovu zdůraznit, že my jsme žádná pravidla neporušili, pouze jsme byli nespravedlivým způsobem vyřazeni ze soutěže. Tím nám vznikly nemalé finanční škody a byla také poškozena naše práce s mládeží. Ta má výsledky nejen na ledě, ale i v podobě jmen našich úspěšných odchovanců, kteří pravidelně reprezentují.

Postižené kluby, především tedy Přerov se odkazují na lednové hokejové fórum v Praze, kde zaznělo, že k žádným změnám v juniorském hokeji nedojde.
Toto je pro nás zcela zásadní věc. Na přímou otázku našeho sportovního manažera mládeže Vladimíra Kočary bylo před 200 účastníky hokejového fóra odpovězeno panem Urbanem, že se žádná změna v nejvyšší juniorské soutěži pro příští sezónu nechystá. Uběhlo jen několik týdnů a najednou byla pravidla změněna a nám bylo řečeno, že nejvyšší soutěž hrát nebudeme, přestože jsme se pak v konečném výsledku sportovní cestou zachránili. Aby svaz následně nemusel řešit naše stížnosti, tak si raději vytvoří úplně novou soutěž. Kličku s Juniorskou ligou akademií považujeme za podraz ze strany svazu. Opět to hovoří o totální nekoncepčnosti svazu v práci s mládeží. Neříkáme to jen my, ale i významní hokejoví odborníci. A výsledky hokejových mládežnických reprezentací a „úspěšnost“ našich mladých hokejistů v draftech NHL v poslední době to jen dokazují.

Jaký bude podle vás další vývoj celé kauzy?
Další vývoj je těžké předjímat. V současné době čekáme, jaké kroky udělá Český svaz ledního hokeje. Na případné odvolání má lhůtu 15 dnů. My samozřejmě stále chceme, aby náš tým, který si sportovní cestou zajistil i v příští sezoně účast v nejvyšší juniorské hokejové soutěži, ji také hrál.
×
Dnes v 17:30 | Muži
ČEZ Motor České Budějovice
HC ZUBR Přerov