ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Litoměřice (sobota 17:00) | JUNIOŘI: Přerov - Poruba 4:3 | DOROST: Přerov - Olomouc (sobota 12:00)

Výborná sezóna starších žáků: Zubři ovládli ligu a skončili čtvrtí v republice!

Výborná sezóna starších žáků: Zubři ovládli ligu a skončili čtvrtí v republice!
P ř e r o v – Další velmi vydařenou sezonu mají za sebou starší žáci HC ZUBR Přerov. Družstvo pod vedením trenérů Radomíra Kužílka, Petra Školouda a vedoucího týmu Pavla Mlčáka dosáhlo celé řady úspěchů. Mladí Zubři se zúčastnili několika turnajů, na nichž vždy patřili k těm nejlepším, a navíc zcela ovládli žákovskou ligu. Znovu po roce tak měl přerovský hokej zastoupení na mládežnickém mistrovství republiky!
Samotnou přípravu na soutěžní ročník 2014/2015 zahájil tým starších žáků "A" v květnu, kdy absolvoval neoblíbenou suchou přípravou. Její součástí bylo zpestření v podobě soustředění v Jeseníkách. Poté následovala červencová pauza.

Mladíci se trenérům hlásili na začátku srpna, kdy už začala příprava na ledě. V rámci programu se družstvo představilo na několika přípravných turnajích, na kterých dosáhlo velmi dobrých výsledků. V Olomouci a v Liptovském Mikuláši skončil tým starších žáků druhý, v Rožnově pod Radhoštěm dokonce zvítězil.

Od září už začala soutěž, jmenovitě liga starších žáků. Tým si vedl výborně. Během 28 utkání 26x zvítězil, 1x remizoval a pouze 1x prohrál. Přerovští se ziskem 53 bodů z 56 možných a při skóre 196:57 napodobili své předchůdce hráče ročníku 2000 a kvalifikovali se na mládežnické mistrovství České republiky 8. tříd konané v Hradci Králové na konci měsíce března.

Díky skvělým výsledkům byli dokonce prvním týmem v ČR, který se na MMČR kvalifikoval, a to v základní skupině nechal za sebou věhlasné týmy jako Dukla Jihlava, PSG Zlín, Kometa Brno a Olomouc.

Zubři se ziskem 6 bodů obsadili na mládežnickém mistrovství republiky v konkurenci špičkových týmů ČR skvělé čtvrté místo.

Výsledky kategorie starších žáků "A" v sezóně 2014/15


O velký úspěch se zasloužili tito hráči:

Brankáři: Matěj Rachůnek, Michal Postava.

Obránci: Jan Mlčák, Denis Vohrabal, Maxmilián Mohapl, Marco Lukačka, David Tureček, Pavel Zeman, Stanislav Svozil.

Útočníci: Adam Popelka, Jan Šafránek, Petr Antoníček, Daniel Indrák, Jan Barveníček, David Dobša, David Šimanský, Tomáš Krupa, Michael Drábek.