ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Třebíč - Přerov 1:2 (PP) | JUNIOŘI: Přerov - Litvínov 1:3 | DOROST: Přerov - České Budějovice 3:4 (PP)

Turnaj ZUBR Cup? Kdepak. MEO se popere o body do tabulky se Zlínem po 42 letech

Turnaj ZUBR Cup? Kdepak. MEO se popere o body do tabulky se Zlínem po 42 letech
P ř e r o v – Příznivci přerovského hokeje musí být s dosavadními výkony modrožlutého celku z Hané spokojeni. Přestože v posledních třech kolech museli Zubři podstoupit prodloužení, díky čemuž na své konto nalepili méně bodů, dělí se o první pozici v tabulce se Vsetínem. Za ním zaostávají pouze formálně o skóre, a navíc mají odložený zápas k dobru. V sobotním kole tak mohou přímo útočit na čelo tabulky. Duel, který v MEO Aréně začne v 17 hodin, je speciální také jubileem třístého zápasu, jež v dresu Zubrů oslaví Matouš Kratochvil. Stejně jako soupeřem – do Přerova se k mistrovskému zápasu po desetiletích vrátí tradiční hokejový klub – ševci ze Zlína.
HC ZUBR Přerov - Berani Zlín
HC ZUBR Přerov - Berani Zlín
sobota 8.10. 17:00
MEO Arena Přerov

Dlouhých 42 sezon Přerov v ostrém zápase nezměřil síly se soupeřem, s nímž je pojen především geografickou blízkostí. Do města, které proslavila obuvnická rodina Baťů, je to od řeky Bečvy sotva půlhodina cesty. Během sedmdesátých let minulého století tehdejší TJ Gottwaldov pravidelně pendloval mezi nejvyšší soutěží a první ligou, v níž se potkával také s přerovskou Meochemou. Společná historie těchto celků však trvala pouhé dvě sezony do jara roku 1980, kdy si ševci sbalili kufry o patro výš na etapu, která trvala přes čtyři dekády.

Klub, jenž rovněž ctí tradiční modrožlutou kombinaci, se ovšem v posledním období potýkal s velkými problémy. Už je tomu dlouhých osm let, co se v údolí Dřevnice slavil druhý extraligový titul a co se zlínský celek začal mezi elitou sezonu od sezony propadat nejen tabulkovým pořadím.

Lineární úpadek Zlína se po postupu do první ligy v roce 2015 postupem času začal týkat také Přerova. Sem čas od času zamířili extraligoví hráči po zranění (např. Tomáš Fořt v sezoně 2017/2018) nebo z formy na rozehrání. Naopak dres s Beranem začali oblékat ti přerovští hokejisté, kteří si zasloužili prostor mezi elitou. Právě díky šanci v prvoligovém Přerově mohli později (nejen) ve Zlíně získat pevnou pozici hráči, jako je David Šťastný, Jakub Ferenc, Martin Novotný, Mikuláš Zbořil (oba 0+1) nebo Darek Hejcman (0+0).

MEO se Zlínem? Z přátelství do konkurence

Na konci osmileté jízdy z kopce ovšem ševci nedobrzdili a po dlouhých letech tak zabrázdili do vod, jež by nejeden zlínský fanoušek navyklý na extraligu nazval „pralesem“. Poprvé od sezony 2016/2017 se na trenérskou lavičku postavili Rostislav Vlach s Jurajem Juríkem, jejichž cíl je českému hokejovému prostředí víc než známý – okamžitý postup zpět. Dvanáctá pozice a devět bodů za osm zápasů je však na největšího favorita „pralesa“ tristním výkonem a velkým zklamáním.

Ševci si do první ligy opět přenesli trauma z loňské sezony. Hned na úvod doma sklidili nečekanou facku od Kolína (1:4) a jejich trápení spočívá především v impotentní ofenzivě. Vstřelili nejméně branek z celé soutěže (14), produktivita a nemohoucnost při hře pět na pět je tak jejich hlavním kamenem úrazu.

Nejproduktivnějším hráčem je – stejně jako loni – obránce Daniel Gazda (2+2), přičemž jej s totožnou a na lídra útoku pouze čtyřbodovou bilancí stíhá zkušený Jiří Ondráček. Pořádně vidět dosud nebyli ani Petr Mrázek s Antonínem Honejskem (oba 2+1) nebo Pavel Kubiš (0+1). Zlín se ovšem v posledních několika sezonách – vyjma loňské – vyznačoval jedním: a sice bídným startem s budíčkem na konci podzimu a ve výsledku relativně povedenou sezonou. Příslibem onoho budíčku může být první domácí výhra (4:1 s Litoměřicemi), jež přišla ve středu.

Online vstupenky

Vstupenky na utkání HC ZUBR Přerov – PSG Berani Zlín si můžete s předstihem a z pohodlí domova zakoupit prostřednictvím online systému