Zubři v parádní atmosféře obrat nedokonali, proti Zlínu ale do tabulky získali další bod

P ř e r o v – Hokejisté Přerova prohráli v devátém kole Chance ligy se Zlínem 1:2 v prodloužení a podruhé za sebou ztratili zápas v pětiminutové nadstavbě. Svěřenci Roberta Svobody, který poprvé v soutěžním zápase trénoval proti svému bývalému zaměstnavateli, a Petra Dočkala ale prodloužili bodovou sérii na osm utkání. V základní hrací době se trefili hostující Mrázek a navrátilec z přerovské marodky Doležal. Beranům vystřelil druhý bod v 63. minutě Sedláček.
9.kolo, sobota 8.10.2022
HC ZUBR Přerov - Berani Zlín
1:2p
(0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 37. Doležal (Jakub Svoboda) – 21. Mrázek (Sedláček), 63. Sedláček (Gazda). Rozhodčí: Bejček, Jaroš – Kučera, Vašíček. Vyloučení: 4:3, navíc Pospíšil (Zlín) trest ve hře. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2246. Střely na branku: 40:39. Zblokované střely: 7:11. Vhazování: 34:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.
Klimeš – Kudělka, Černý, Gréč, Chroboček, Ševčík, Krisl, Hanák – Doležal, Kratochvil, Jakub Svoboda – Jan Svoboda, Pechanec, Březina – Okál, Macuh, Goiš – Indrák, Ministr, Dobša
Huf – Suhrada, Zbořil, Husa, Gazda, Talafa, Novotný – Kindl, Sedláček, Mrázek – Pospíšil, Honejsek, Ondráček – Köhler, Hejcman, Illéš – Kubiš, Gago, Frömel

První třetina mnoho výrazných momentů nenabídla. Relativně opatrný začátek, vzájemná oťukávaná, snaha o dobytí útočné modré, a především skromný počet šancí. Tak by se dal shrnout úvod zápasu ve zkratce. Ze hry měli o něco málo víc hostující hokejisté, kteří měli k ruce také dvě přesilovky, poctivá domácí obrana v čele s Klimešem je ale ke slovu příliš nepouštěla. Ani jeden z celků si nedokázal vypěstovat opravdovou převahu, k vidění tak byly hlavně boje ve středním pásmu s kvalitní defenzivní činností.

Právě z chyby v defenzivě Přerova ovšem vyplynula první branka utkání. Kratochvil opomněl kotouč za vlastní brankou, odebral ho Sedláček a rychle poslal „pod sebe“ na kruh Petru Mrázkovi, který se trefil nad Klimešovu lapačku. MEO se ale s postupem času konečně osmělilo a mírnou převahu naklonilo zase na svoji stranu. Velký humbuk dělali domácí před Hufem v přesilovce, Zlín se ale ubránil. Ve 37. minutě už se však přerovský zimák zaradovat mohl. Jakub Svoboda skvělým přizvednutím hole vybojoval kotouč ve vlastním pásmu a vrhnul se do přečíslení. V něm poslal přesný pas na hůl Tomáše Doležala a ten vytáhl parádní ránu do šibenice. Zubři mohli bleskově otáčet, zlínská defenziva ale požár uhasila.

Ve třetím dějství byla domácí převaha mnohem patrnější. Chybu Gazdy nepotrestal Pechanec, následně zamezil Janu Svobodovi ve skórování skluzem na poslední chvíli další zlínský obránce. Po čistém hitu Macuha se ve 49. minutě na Chrobočkovi mstil zasažený Pospíšil, jenž zamířil s trestem ve hře předčasně pod sprchy. Přerov však trestuhodně ve druhém zápase po sobě pětiminutovou početní převahu nevyužil. Jeho výkon mírně opadl a zápas tak počtvrté za sebou zamířil do prodloužení. V něm rozhodl zlínský protiútok, při němž za ležícího Klimeše protlačil puk Pavel Sedláček. Atraktivní souboj tak sice nevyzněl lépe pro Zubry, nadále však udržují skvělou šňůru – letos ze zápasu ještě neodcházeli bez bodu.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Musíme to hodnotit ze dvou úhlů pohledu. Měli jsme naprosto špatný vstup do zápasu. Hráli jsme ustrašeně a bojácně. Soupeř nás přehrával, ukazoval nám svou kvalitu. Ve hře jsme zůstali jenom díky výbornému výkonu brankáře Klimeše. O první přestávce jsme si v kabině něco řekli a začali jsme hrát daleko aktivněji. Soupeře jsme nutili k chybám, srovnali jsme skóre, navíc jsme měli i další šance. Stejně jako náš Klimeš, i zlínský brankář Huf byl ozdobou celého zápasu. Ve třetí třetině jsme si nepomohli pětiminutovou přesilovkou, mohli jsme v ní utkání zlomit na svou stranu. Skóre po šedesáti minutách asi odpovídalo. V prodloužení jsme udělali jednu chybu, kterou soupeř potrestal. Pro diváky to byl velice atraktivní zápas. Fanoušci zaslouží velké poděkování. Byli super, hnali nás po celou dobu. Jen víc takových utkání v soutěži. Bereme bod, proti takto silnému protivníkovi jsme za něj rádi, a jedeme dál.

Juraj Jurík (PSG Berani Zlín): První třetinu jsme hráli velice dobře, podle našich představ. Dařilo se nám založení útoku, drželi jsme se na puku v útočné třetině. Vytvořili jsme si šance, ale bohužel jsme je neproměnili. Do druhé třetiny jsme dobře vstoupili a hned na začátku jsme dali gól. Nevím, z jakého důvodu, ale od té doby jsme úplně vypadli ze zápasu. Domácí jako kdyby ztratili ostych, začali více bruslit. Měli jsme problém s rozehrávkou, soupeř na nás zatlačil. Začali jsme kupit chyby, z kterých pramenily možnosti Přerova. Poslední dvacetiminutovka byla o tom, že kdo dá gól, vyhraje. Svou nedisciplinovaností jsme soupeři opět nabídli šanci, aby zápas zvrátil. Naštěstí jsme se v oslabení semkli, hráli jsme bojovně, dali jsme do toho ducha. V prodloužení jsme skórovali z ojedinělé příležitosti, měli jsme i trochu štěstí. Za dva body jsme určitě rádi.