ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Litoměřice - Přerov 2:1 | JUNIOŘI: Přerov - Písek 3:4 | DOROST: Olomouc - Přerov 3:0

Soupiska Zubrů pro novou sezonu dozná změn, s Přerovem se loučí několik hráčů

Soupiska Zubrů pro novou sezonu dozná změn, s Přerovem se loučí několik hráčů
P ř e r o v – S prvním květnovým dnem se o slovo přihlásí nová hokejová sezona, sportovní úsek klubu HC ZUBR Přerov proto pilně pracuje na složení mužstva pro další ročník Chance ligy. Po stabilnějších letech čekají Zubry výraznější změny. Kromě již zmíněného Mikuláše Zbořila nebudou modrožlutý dres oblékat i další hráči. Změny se týkají jak brankáře, tak obránců a útočníků.
Po ročním angažmá opouští Zubry brankář Martin Holík. I když aktuální sezona ještě nedoběhla do cíle, jako novou tvář už jednadvacetiletého gólmana představil Šumperk. „Martin nás požádal o ukončení spolupráce s tím, že by měl v Šumperku v příští sezoně dostávat více příležitostí. Respektujeme to a nemáme s tím problém," uvedl sportovní manažer HC ZUBR Přerov Pavel Hanák.

Obranné řady Přerovanů budou v nové sezoně postrádat zkušeného Lukáše Formana a modrožlutý trikot už neoblékne ani Tomáš Dřímal. Již dříve navíc Zubři oznámili odchod beka Mikuláše Zbořila.

O několik jmen přijde také ofenzíva zubřího áčka. Další góly už za Přerov nevstřelí Vlastimil Dostálek, Radek Číp, Darek Hejcman, Jan Štefka a Rok Macuh.

Hráči, kteří za Zubry dohrávali play-off, konkrétně Jan Mlčák, Jiří Suharda, Jan Dluhoš a Matěj Sebera, se po konci střídavých startů vrátili zpět do svých klubů.

„Bohužel, odchody ke sportu patří. Obzvlášť, pokud je klub nahoře, jsou jeho hráči více vidět. Někteří kluci dostali lukrativní nabídky, kterým se nedá konkurovat, jiní by třeba neměli takovou roli v týmu, jakou by si sami představovali, a cítili, že potřebují změnu. U některých to může být také o tom, že jsme se po dohodě s trenéry rozhodli pro jinou variantu. S nikým se však nerozcházíme ve zlém. I kluci, kteří dali přednost jiným nabídkám, mají u nás dveře otevřené. Není vyloučeno, že se znovu potkáme. Chtěli bychom jim poděkovat za práci, kterou pro klub odvedli,“ řekl Pavel Hanák.

S Přerovem se loučí také služebně nejstarší Zubr Jiří Goiš. V modrožlutém dresu odehrál celkově 506 zápasů, ve kterých nasbíral 279 kanadských bodů (128+151). Před letošní sezonou jej značně omezilo těžké zranění pravé nohy. Dlouho utkání sledoval jen z tribuny, na led se vrátil až v půli ledna a jeho průměrný ice-time klesl.

„Děkuji klubu za roky, které jsem v Přerově mohl strávit. Děkuji fanouškům za to, jak mě podporovali. Změna mi může prospět, těším se na novou výzvu,“ řekl Jiří Goiš.

„Jirka Goiš pro Zubry odvedl za těch mnoho let velký kus práce a chci mu za to moc poděkovat. Rád bych mu i touto cestou popřál hodně úspěchů, štěstí a hlavně zdraví v další ať už hokejové nebo nehokejové kariéře," uvedl Tomáš Pluháček, jednatel klubu HC ZUBR Přerov.

Kdo výše zmíněné nahradí? Seznam příchodů na sezonu 2021/2022 zůstane prázdný už jen do konce dubna. Hned poté začnou Zubři postupně oznamovat nové posily.

„V nové sezoně bude sestupovat více týmů, proto jsou jednání letos specifická. Kluby se předhánějí s nabídkami. Přesto věřím, že se nám podaří odcházející hráče dobře nahradit a vybudovat kádr, který bude znovu v lize hrát důstojnou roli. Doufáme, že se fanoušci budou moct těšit i na zajímavá jména. Samozřejmě jednáme také o střídavých startech z extraligových klubů," dodal Hanák.