ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Frýdek-Místek - Přerov (pondělí 18:00) | JUNIOŘI: Vítkovice - Přerov 2:4 | DOROST: Přerov - Kometa Brno 1:4

Souboj neporažených. Po volném víkendu Zubři doma vyzvou kolínské kozly

Souboj neporažených. Po volném víkendu Zubři doma vyzvou kolínské kozly
P ř e r o v – Druhá nejvyšší tuzemská soutěž má za sebou úvodní čtyři kola. Tým přerovských Zubrů však kvůli odloženému sobotnímu zápasu, kdy měl zamířit do Poruby, sehrál pouze tři duely. Stejný je také počet dosud neporažených celků. Na čele tabulky se plným bodovým ziskem pyšní Vsetín, jenž je v těsném závěsu pronásledován sokem z Kolína a poté právě Přerovem. Pro jedno z těchto dvou mužstev série zelených výsledků v pondělí večer nevyhnutelně skončí. Zda se budou radovat Zubři, nebo kozli, se začne odkrývat od 18 hodin.
HC ZUBR Přerov - SC Marimex Kolín
HC ZUBR Přerov - SC Marimex Kolín
pondělí 26.9. 18:00
MEO Arena Přerov

Kolínští jsou v dosavadním průběhu Chance ligy jednoznačně nejmilejším překvapením. Zisk jedenácti bodů z prvních čtyř kol by hokejová veřejnost čekala spíše u favorizovaného Zlína, je to však kolínský celek řízený Janem Šťastným a Petrem Martínkem, kdo si užívá povedený vstup do nové sezony. Jeho primárním cílem je letos setrvání mezi profesionály, nelze však vyloučit, že Kolín bude prohánět favority.

Kolín vyhrává, statistiky však hovoří proti němu

Hned na úvod Středočeši vyloupili Zlín (4:1), úspěšnou premiéru pak zažili také doma s Prostějovem (5:3). V Litoměřicích už měli namále, když museli po celý zápas dotahovat ztrátu, nakonec ale předvedli obrat z 3:5 na 6:5 po prodloužení. Třemi góly pak naposledy potvrdili vítěznou vlnu proti Třebíči (3:2) a momentálně platí za nejproduktivnější celek Chance ligy při skóre 18:11.

Značně se daří Janu Veselému (4+4), Petru Koukalovi (3+2) nebo Zdeňku Královi (2+5). V lesku dobrých výkonů se však ztrácí týmové statistiky, které by mohly v průběhu sezony Kolínu podrážet nohy. Ze třiadvaceti přesilovek využil pouhé dvě (8,70 %) a žádná hitparáda to není ani při ubráněných oslabeních (78,57 %). Z celé ligy vyšle vůbec nejméně střel na bránu (průměrně 21,75 na zápas) a k elitě se neřadí ani na buly. Proti němu bude stát Přerov, který v přesilovkách a na buly naopak dominuje. Loni se navíc Hanákům proti kozlům dařilo poměrně jednoznačně. Dvakrát vyhráli s nulou (4:0, 7:0) a jednou těsně padli 1:2.

Online vstupenky

Vstupenky na zápas HC ZUBR Přerov – SC Marimex Kolín si můžete zakoupit s předstihem a z pohodlí domova prostřednictvím online systému