Zubři dali kouči k 53. narozeninám obrat proti Kolínu, kozly zdolali jako první v sezoně

P ř e r o v – Hokejisté Přerova otočili zápas pátého kola Chance ligy proti Kolínu a doma zvítězili 4:2. Zubři v den 53. narozenin trenéra Petra Dočkala dokázali dvakrát vyrovnat. V první třetině se po teči prosadil Goiš, ve 46. minutě poprvé mezi seniory skóroval devatenáctiletý obránce Gréč. Výsledek na stranu MEO překlopil během závěrečné desetiminutovky dvěma góly Kratochvil. Modrožlutí se tak stali prvním týmem, který Středočechy v letošní sezoně porazil. Sami uspěli i ve čtvrtém utkání nového ročníku a v tabulce se posunuli na druhé místo.
5.kolo, pondělí 26.9.2022
HC ZUBR Přerov - SC Marimex Kolín
4:2
(1:1, 0:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 14. Goiš (Gréč, Macuh), 46. Gréč (Kratochvil, Doležal), 51. Kratochvil (Jakub Svoboda, Kudělka), 56. Kratochvil (Kudělka, Černý) – 5. Sklenář (Nedvídek, Naar), 32. Král (Niko, Kolmann). Rozhodčí: Hucl, Valenta – Hanzlík, Otáhal. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 985. Střely na branku: 29:34. Zblokované střely: 7:5. Vhazování: 40:20. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2.
Petrásek – Černý, Kudělka, Chroboček, Gréč, Krisl, Ševčík – Jakub Svoboda, Kratochvil, Doležal – Okál, Pechanec, Jan Svoboda – Dobša, Goiš, Macuh – Indrák, Dvořák, Fencl
Sajdl – Aubrecht, Kolmann, Naar, Niko, Rymsha, Kukla, Táborský – Veselý, Koukal, Král – Dlouhý, Nedvídek, Sklenář – Síla, Morong, Ouřada – Šedivý, Matějček, Lang

V úvodních minutách se hůře prezentoval Kolín, po čtyřech minutách ale otevřel skóre. Hosté dobře zakombinovali v přesilovce a jakmile se ve výhledu shromáždilo dost hráčů, Nedvídek vystřelil od modré. S přispěním teče Jakuba Sklenáře tak kozlové oslavili vedení 1:0. Zubři si naopak početní výhodou nepomohli, museli si tak počkat na 14. minutu. V ní vybojovali puk u mantinelu a přenesli hru na volného Gréče, zatímco se před branku pro úspěšnou teč mezi betony nastěhoval Jiří Goiš. Hanáci odvedli skvělou práci v oslabení, hra zrychlila a také přitvrdila, další branku však první dějství nenabídlo.

Dobré tempo si do druhé třetiny převzali především domácí. Soupeře pořádně drtili a Sajdla zasypávali jednou gólovkou za druhou. Dvakrát jel sám na branku Kratochvil, jednou Okál. Zubři však minimálně pět gólovek promarnili a v polovině duelu přišla studená sprcha. Kolín se totiž dostal ke druhé využité přesilovce. Nikovu střelu z levého kruhu dokázal v předbrankovém prostoru usměrnit za Petráska Zdeněk Král. Rozhořčení domácích nebralo s dalšími hraničními situacemi konce, a tak se rozjetá Lokomotiva začala měnit ve skřípající mašinu.

Po pauze vytáhl skvělý zákrok proti Kolmannovi Petrásek, chvíli nato mohl být rád, že Naarova ztečovaná střela jej trefila „pouze“ do masky. Na opačné straně měl šanci Macuh, mířil ale vedle. Kolín svoji defenzivu zpevnil a na Zubry rychle dotíral, z pásma je však nevyhnal, což jej stálo vedení. Podobně jako u prvního gólu střílel za modrou čárou Matyáš Gréč, tentokrát však oslavil první branku za áčko právoplatně, jelikož kotouč zaplul až do šibenice bez teče. Zubři nakonec potřetí v sezoně předvedli povedený obrat ve skóre. V 51. minutě totiž proklouzl až k Sajdlovi Matouš Kratochvil, jenž zasunul puk mezi betony a o několik minut později stanovil konečné skóre tečí v přesilovce na 4:2.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Věděli jsme o síle i produktivitě soupeře. Ta se potvrdila, do zápasu se dostal využitou přesilovkou. Po srovnání jsme ve druhé třetině nedali tutové šance, naopak Kolín znovu udeřil v přesilovce. O přestávce jsme si řekli, že hru musíme ještě více zjednodušit. Výsledek se nám podařilo otočit, což je pro nás do dalších kol jenom dobře. Poděkování zaslouží všichni – od prvního gólmana po posledního hráče. A samozřejmě fanoušci, kteří nás celý zápas hnali za body.

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): Pětačtyřicet minut jsme drželi vedení, ale domácí si v závěru vytvořili obrovský tlak. Neustáli jsme ho. Bohužel jsme se dopustili zbytečného faulu a v přesilovce padl rozhodující gól. V závěru jsme ještě zkusili hru bez brankáře a vytvořili jsme si dvě vyložené šance. Ty jsme nedali, a proto odjíždíme bez bodu. Teď se připravíme na další zápas. Chceme pokračovat na vlně, na které jsme byli před zápasem.