ONLINE >>> MUŽI: Prostějov - Přerov 1:4 | JUNIOŘI: Přerov - Havířov 6:2 | DOROST: Přerov - Vítkovice 2:3 (PP)
Vstupenky na domácí zápasy Zubrů jsou každý den od 9:00 do 20:00 nově v prodeji také v infostánku OC Galerie Přerov

Šlahař si ve volnu užívá wellness pobytu. Movember? O knír se snažím pečovat, říká

Šlahař si ve volnu užívá wellness pobytu. Movember? O knír se snažím pečovat, říká
P ř e r o v – V sobotu si vysloužil dva kanadské body a nyní v klidu odpočívá. Fyzicky i psychicky. Jakuba Šlahaře při tom může těšit i momentální postavení Zubrů v prvoligové tabulce. V našlapaném soutěžním pořadí, kde panuje velká konkurence, jim patří pátá příčka. Do toho si ještě u příležitosti Movemberu nechávají narůst vousy, což například u zlínského odchovance oceňuje i jeho snoubenka.

Třídenní volno si Šlahař může vychutnávat s pocitem dobře odvedené práce. V sobotním utkání s Kladnem mu klapala spolupráce s Tomášem Sýkorou a Jiřím Goišem. Druhý jmenovaný šestadvacetiletému útočníkovi přihrál na první branku zápasu, těsně před koncem řádné hrací doby si zase oba hráči role vyměnili. „Sedíme si. Odehráli jsme spolu většinu zápasů a oba dva z toho těžíme,“ kvituje Šlahař souhru s vousatým tvrďákem Zubrů.

Výsledkem gólu Jiřího Goiše bylo dokonání obratu ve skóre. Přerov s Kladnem prohrával 1:3, nakonec ale získal všechny body za vítězství 4:3. Goiš sice dostal puk do branky v poslední vteřině před sirénou, o to větší radost ale v MEO Aréně propukla. „Hráli jsme až do úplného konce a s trochou štěstí se nám to vyplatilo. Byli jsme z toho všichni nadšení,“ netajil se Šlahař.

Potvrdilo se tak, že boží mlýny melou pomalu, ale jistě. V prosinci 2015 brankou v samotném závěru třetí třetiny zvítězilo na přerovské půdě právě Kladno. Teď mu to Zubři vrátili. „Kluci to po zápase zmiňovali. Je to trochu takové zadostiučinění,“ podotkl Jakub Šlahař, který se stejně jako všichni hokejisté Přerova v listopadu zapojuje do akce Movember.

„Někomu rostou vousy více, někomu méně. Já zrovna patřím mezi ty, kterým moc nerostou. Ale něco málo tam mám a snažím se o to pečovat,“ zasmál se. Prostřednictvím Movemberu Zubři každoročně podporují boj proti rakovině varlat či prostaty. „Je to opravdu dobrá myšlenka, která je známá i v zahraničí. Moc se mi líbí,“ prozradil Šlahař. Půst od holení kníru a vousů mu nedělá problém. „Nevadí to ani mojí snoubence. Říká, že mi to sluší,“ zamlouvá se zlínskému rodákovi, jenž se před působením v Přerově s oficiální organizací akce Movember v žádném hokejovém klubu nesetkal.

Po uplynutí necelé poloviny základní části WSM ligy patří Zubrům pátá příčka tabulky. Za čtvrtou Slavií Praha zaostávají pouze o skóre, na druhou stranu, zespoda se na ně tlačí hned čtyři týmy s jedno, dvou, nebo tříbodovým odstupem. „Soutěž je rok od roku vyrovnanější a kvalitnější. Už v ní není slabého soupeře,“ všiml si Šlahař. „Za aktuální umístění jsme rádi,“ dodal.

Momentálně si ale forvard nosící v Přerově číslo 51 dává od hokeje oddych. Volno má tým Zubrů do úterka. „Se snoubenkou jsme vyrazili wellness pobyt, takže odpočíváme. Snažím se o regeneraci celého těla. Tři dny volna mi určitě prospějí,“ přikyvuje Jakub Šlahař, který má tak více času na své blízké.