ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Ústí nad Labem 2:1 (PP) | JUNIOŘI: Přerov - Vsetín (ODLOŽENO) | DOROST: Přerov - Havířov 0:3

První trip do severních Čech. Zubři chtějí premiérový triumf venku urvat v Litoměřicích

První trip do severních Čech. Zubři chtějí premiérový triumf venku urvat v Litoměřicích
P ř e r o v – Chance liga se pro Zubry dala ve středu po volném víkendu znovu do pohybu. Na domácím ledě s Vrchlabím Přerov uspěl a nadále tak pokračuje v neporazitelnosti na vlastním ledě. Na řadě už je ovšem další kolo a totožnou bilanci má na domácí půdě i sobotní soupeř Hanáků. Cestu budou svěřenci trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře razit do Litoměřic, které s jedinou porážkou na kontě okupují druhé místo tabulky. Další souboj o body začíná v sobotních 17 hodin.
HC Stadion Litoměřice - HC ZUBR Přerov
HC Stadion Litoměřice - HC ZUBR Přerov
sobota 9.10. 17:00
Kalich Arena

V posledních dvou letech se Litoměřice proměnily v celek, který patří k prvoligovému nadprůměru. Prohání i ty nejsilnější, v covidem přerušené sezoně se umístily za Zubry na třetím místě a do čtvrtfinále play-off pronikly i loni. Vzájemná bilance z posledních střetů však není vyrovnaná, ba naopak hovoří jasně pro klub z Přerova, který soupeři v osmi zápasech povolil pouhé tři body. Loni na začátku prosince Zubři zvítězili doma 5:3 a další dva body si na konci ledna odvezli z odvety na severu Čech (5:4p).

Rozjeté Litoměřice mohou počítat i se zkušeným kapitánem

Litoměřický Stadion vstoupil do nové sezony skvěle. S papírově slabšími celky až na prodloužení s Frýdkem (4:3p) a Šumperkem (3:4p) body neztrácel a poté byl úspěšný i ve šnůře zápasů s favority Chance ligy. Mužstvo vedené Davidem Brukem a Danielem Tvrzníkem vyzrálo jak na Jihlavu (5:3), tak za výsledku 3:2 i na Vsetín a Porubu. Silnému litoměřickému kádru vévodí zkušenostmi nabitý obránce Jan Výtisk (1+0). Čtyřicetiletý kapitán by měl v sobotním kole nastoupit. Po zákroku na Szathmáryho na ledě Poruby mu sice rozhodčí udělili trest ve hře, zápasový distanc ale od disciplinární komise nedostal.

Litoměřické defenzívě nicméně od čtvrtého kola chybí Patrik Marcel, (0+1) který nastoupil zatím pouze do dvou zápasů. Vzadu si ovšem pozici sebejistého gólmana vybojoval Tomáš Král, který má po sedmi zápasech skvělou úspěšnost zákroku 93,25 %. V útoku sice Severočeši přes léto přišli o nadstandardního Berana s Miškářem, novým tahounem se ale ihned stala finská posila Riku Sihvonen (7+2). Vedle něj pokračují Martin Kadlec s Lukášem Válkem (oba 3+4), nouzi o produktivní útočníky tak v Litoměřicích zatím mít nemusejí.

Živý a online přenos

Z utkání devátého kola Chance ligy mezi Litoměřicemi a Přerovem poběží přímý přenos na HokejkaTV.cz a textový online přenos na Onlajny.com.