>>> ONLINE PERMANENTKY <<<     POČET PRODANÝCH PERMANENTEK: CELKEM 259, PATRON 49 (stav k 30.6., 14:00)

První test pro mladíky bojující o smlouvu. Zubři se na úvod přípravy střetnou s Opavou

První test pro mladíky bojující o smlouvu. Zubři se na úvod přípravy střetnou s Opavou
P ř e r o v – Hokejový půst na východě Hané končí! Přerovanům startuje série přípravných zápasů. Prvním ze sedmi soupeřů, kteří je prověří, bude druholigová Opava. Oponent, s nímž se na samém začátku přípravy utkali na domácím ledě i před rokem. Oba duely spojuje ještě další podstatná záležitost – možnost pro mladé hráče ukázat trenérovi, že si místo v zubřím kádru zaslouží. Ve čtvrtek se budou pokoušet přesvědčit od 18 hodin.
přípravné utkání
HC ZUBR Přerov - HK Opava
HC ZUBR Přerov - HK Opava
čtvrtek 1.8. 18:00
MEO Arena Přerov

V opavském klubu došlo v nedávné době k výrazné změně. Odešli z něj dva členové nejvyššího vedení – jednatelé Lubomír Tobolka a Martin Víteček. Oba na své posty rezignovali, Tobolka se navíc chystá odejít i z čela hokejového spolku. Kdo bude novým jednatelem, se zatím neví. Město a klub na tuto pracovní pozici vypsaly výběrové řízení, zájemci mohli posílat přihlášky do posledního července.

Základní část minulé sezony uzavřela Opava ve východní skupině druhé ligy na páté příčce. V 38 zápasech, během nichž se střetla také se soky ze skupiny Jih, získala 54 bodů. Kanadské bodování týmu vyhrál útočník Daniel Spratek, za 36 utkání si přišel na dvanáct branek a 23 asistencí. O pět bodů méně zaznamenal jiný forvard Jakub Hendrych (12+18), Petr Wolf zase nastřílel nejvíce gólů – čtrnáct. Z obránců si bodově nejlépe vedli Petr Krejčí (6+16) a Jiří Šindelář (3+19). Krejčí, jenž se v průběhu ročníku uchytil u přerovského rivala Prostějova, potřeboval na 22 kanadských bodů o sedm zápasů méně.

Vstupenky na zápas s Opavou

Vstupenky na úvodní přípravný zápas HC ZUBR Přerov - HK Opava bude možné zakoupit pouze na pokladně MEO Arény, která se před začátkem zápasu otevře v 16:30. Děkujeme za pochopení.

Slezanu se po sezoně změnil hlavní trenér. Martin Janeček kývl na nabídku konkurenčního Šumperka, jeho nástupcem se stal někdejší útočník Vítkovic, Havířova či právě Opavy Pavel Zdráhal. Majitel více než tří stovek extraligových a 400 prvoligových startů zkouší čtveřici hokejistů, která naposledy oblékala dres Orlové. Brankáře Reného Svobodu a útočníky Vojtěcha Kovaříka, Reného Kysučana a Jana Šmída. „Půjdou s námi na led a uvidíme, kdo z nich tady zůstane. Musí ale být lepší než mladí kluci, které tady máme,“ řekl klubovému webu kouč.

Velmi kvalitně se klubu z Moravskoslezského kraje podařilo posílit v obraně. Opavanům se upsal Jakub Peslar, jedna z nejvýraznějších postav druhé ligy poslední let. Sedmadvacetiletý zadák působil v mateřské Porubě, Hodoníně a naposledy ve Žďáru nad Sázavou. Při 35 utkáních se tam blýskl bilancí 10+20.

Do Šumperka naopak za trenérem Janečkem odešli brankář Michal Wanecki, útočník Tadeáš Jaroš a už zmíněný produktivní Daniel Spratek.

První tři zápasy: čas pro uchazeče o smlouvu

Zubři s Opavou naposledy změřili síly před rokem. V úvodním souboji přípravy testovali celou řadu hráčů a v sestavě bez drtivé většiny opor doma padli 3:5. Na přerovské straně skórovali hráči, kteří figurují i v současném kádru. Filip Dvořák, Mikuláš Pohl a Daniel Indrák.

Všichni tři nastoupí také ve čtvrtek. Představí se v jednom týmu s hráči, kteří v Přerově bojují o smlouvu. „Po přesunutí domácího zápasu s Frýdkem-Místkem na září jsme chtěli přípravu doplnit ještě jedním utkáním s druholigovým týmem. Opava nám vyšla vstříc a mladí kluci, kteří nejsou podepsaní, tak dostanou možnost předvést se v celkem třech zápasech. Proti Opavě, v Třebíči a v jednom z duelů ZUBR Cupu, po něm už bychom chtěli mít kádr pro sezonu hotový," prozradil trenér Hanáků Vladimír Kočara.

Do branky s přerovským reprezentantem

S kolegy Jakubem Grofem a Jiřím Sklenářem pošle do čtvrtečního souboje mimo jiné forvarda Lukáše Peterku. Jednadvacetiletý odchovanec MEO měřící bezmála 190 centimetrů hrál loni právě za opavský Slezan (31 utkání, 6+5). V brance si utkání rozdělí na poloviny odchovanec modrožlutých a gólman reprezentace do 17 let Tomáš Suchánek a opora juniorky Michal Postava.

„Chceme dát příležitost všem. Po konzultaci s Michaelem Petráskem, které zápasy by měl odchytat, jsme se na Opavu rozhodli nasadit Tomáše a Michala. V Třebíči zase půjde do brány jako jednička Dan Šimonů," objasnil Kočara.

Na pozicích obránců se vedle podepsaných Mikuláše Pohla a Matyáše Gréče ukážou Rostislav Šnajnar, Tomáš Dřímal se zkušenostmi z mládežnických soutěží ve Finsku a odchovanci Přerova Jakub Kleiner a Jaroslav Tomeček. „Pořád hledáme dva beky, kteří by mohli nastoupit do sezony. Mohlo by to být právě některé z těchto jmen," předeslal hlavní lodivod Zubrů.

Junioři pomohli k záchraně, šanci si zaslouží

Do utkání se Slezany zasáhnou také členové přerovské juniorky – obránce David Takáč a útočníci Martin Borot, Dominik Dvořáček, Jan Fencl a David Šimanský. Poslední dva pocházejí přímo z hokejové líhně Zubrů.

„Kluky vybrali juniorští trenéři Pavel Neuman s Peťou Dočkalem. Z juniorů bude složený celý čtvrtý útok, všichni jsou v podstatě našimi odchovanci (Dominika Dvořáčka Zubři v mládežnickém věku koupili, pozn. red.). Třetí útok budou tvořit kluci z ročníku 2000 – Marťa Borot, Lukáš Zmeškal a Adam Hradil, kteří nám loni pomohli zachránit juniorku a šanci porvat se o místo v sestavě si určitě zaslouží," podotkl Vladimír Kočara.

Jako druhá útočná trojice se budou na ledě pohybovat Jonáš Kočica, loni majitel 36 kanadských bodů v juniorské extralize, Lukáš Peterka a bývalý reprezentant do 16, 17 a 18 let Matěj Svoboda, kmenový hráč Komety Brno.

Sestava Zubrů proti Opavě

Suchánek (Postava) – Šnajnar, Pohl, Dřímal, Kleiner, Tomeček, Gréč, Takáč – Dvořák, Moučka, Indrák – Peterka, Kočica, Svoboda – Zmeškal, Hradil, Borot – Dvořáček, Šimanský, Fencl

Online přenos

Online přenos z utkání HC ZUBR Přerov – HK Opava můžete sledovat na serveru onlajny.com.