ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Třebíč - Přerov 1:2 (PP) | JUNIOŘI: Přerov - Litvínov 1:3 | DOROST: Přerov - České Budějovice 3:4 (PP)

První čtvrtina základní části se blíží ke konci. Zubři vyrazí na led úřadujícího mistra

První čtvrtina základní části se blíží ke konci. Zubři vyrazí na led úřadujícího mistra
P ř e r o v – Během posledních dekád k sobě měly hokejové kluby Přerova a Zlína blízko nejen geograficky, ale také hokejově. Oba modrožluté celky však musely spolupráci utlumit, od minulého ligového ročníku jsou totiž vzájemnými konkurenty a nejinak je tomu také v této sezoně. Kolo s pořadovým číslem 12 pro Zubry znamená výjezd právě na ledovou plochu Beranů, kde se budou chtít po nepřesvědčivých výkonech chytit. Utkání začíná v 17:30 hodin, dorazte Hanáky do nedalekého Zlína podpořit!
Berani Zlín - HC ZUBR Přerov
Berani Zlín - HC ZUBR Přerov
sobota 14.10. 17:30
ZS Luďka Čajky

Ševci po značnou část předešlé sezony prožívali velké trápení. Namísto toho, aby dle papírových předpokladů válcovali prvoligové soupeře jednoho za druhým, se po sestupu z extraligy potáceli ve spodních patrech tabulky. Jak už ale bývá v Baťově městě několik let „zvykem“, tým se na poslední chvíli semkl, zmátořil a v samém závěru základní části proklouzl rovnou do čtvrtfinále z šesté pozice. Beranům k zisku 80 bodů notně „pomohli“ i Přerované. Hned desítku z nich totiž utržili právě proti Zubrům – jedinému celku, který dokázali porazit čtyřikrát (1:2p, 1:5, 3:4p, 1:2 z pohledu Přerova).

Tervetuloa Zlín! Za Berany hrají čtyři Finové

Tak, jak se ševcům nepovedl vstup do sezony – kterou nakonec zakončili až v baráži proti Kladnu – před rokem, nijak zvlášť nezáří ani letos. Na úvod třikrát padli, poté ale vše odčinili sérií pěti výher. Na tu nedokázali vítězně navázat až ve Vsetíně (2:4) a s Litoměřicemi (3:4sn), ve středu však opět zaznamenali zelený výsledek v Chrudimi (2:1p). Suma sumárum, tým vedený Milošem Říhou mladším a někdejšími zlínskými mistry Petrem Leškou a Oldřichem Horákem má z 11 zápasů na kontě 18 bodů, což z něj na osmém místě tabulky dělá souseda právě Přerovu.

Berani před sezonou přišli o několik důležitých hráčů. Namátkou třeba o beka Daniela Gazdu nebo útočníky Petra Mrázka, Pavla Kubiše a Jiřího Ondráčka. Zároveň ale několik zajímavých tváří přivedli. Ve Zlíně nově působí ex-přerovští Jan Süss (2+2) a Jakub Šlahař (3+4), který zatím vede produktivitu, obranu zase vyztužil Zdeněk Čáp (2+1, pobyt na ledě +4). U řeky Dřevnice si pak, s nadsázkou řečeno, budou moci otevřít pobočku finské ambasády. Právě v zemi tisíců jezer si vyhlédli čtveřici Aleksi Salonen (1+6), Jesse Paukku (2+2), Mikko Salmio (0+4) a Atte Huhtela (0+3).