Děkujeme všem fanouškům a partnerům za podporu a přízeň v sezoně 2023/24.

Pavel Hanák: Začátek dobrý, ale potom jsme hráli hrozně

Pavel Hanák: Začátek dobrý, ale potom jsme hráli hrozně
P ř e r o v – Velmi atraktivní a po hokejové stránce výbornou sérii zápasů se silným Havířovem, vystřídal ve středu duel proti Novému Jičínu, jehož hru Zubři v oblibě zrovna dvakrát nemají. Přerovský tým nechtěl doma s týmem ze spodních pater tabulky zaváhat, což se podařilo. K ideálu však měl předvedený výkon, tedy kromě úvodní třetiny, dost daleko. Po dvou gólech totiž hodně silná ofenziva Zubrů opadla a úroveň zápasu pak pošramotila spousta vyloučení. O utkání jsme si tentokrát povídali s útočníkem Pavlem Hanákem, který se po zranění vrátil zpátky do sestavy.
Na soupeře vletět a co nejrychleji dát góly. Tento cíl se Zubrům podařilo splnit a po ostrém startu byl Nový Jičín výrazně zatlačen. “Začátek jsme měli docela dobrý. Podařilo se nám vstřelit dva góly, ale pak už to tak slavné nebylo. Hodně jsme se uspokojili a Jičín klasicky hrál hodně těsnou obranu,“ uvedl po zápase uzdravený útočník Pavel Hanák.

Skóre 2:0 v polovině první třetiny vypadalo velmi pěkně, jenže pak se gólová mašina zbrzdila. Přerovský tým polevil, čímž pustil do hry svého soka. “Mysleli jsme si, že těch gólů vstřelíme víc, ale prostě dát jich osm nebo deset, to jen tak nejde,“ věděl Hanák. Místo gólů se naopak zvedal počet trestných minut. “Byli jsme strašně moc vylučovaní. Soupeř se díky tomu dostával do šancí a my naopak jsme nemohli být v tempu. Rozhodčí podle mě pískal až moc a Jičínu některé zákroky naopak pustil,“ vyjádřil se.

Klíčovou pasáží byl začátek třetí periody, kdy Zubři bránili dlouhé oslabení a vedli už jen o gól. Co se dělo před nástupem na led? “Trenéři mluvili v emocích, které ale byly potřeba, protože druhou třetinu jsme opravdu hráli hrozně. Bolely z toho oči nejen nás, ale zřejmě i všechny diváky,“ byl si Hanák vědom špatné hry. Nakonec Zubři třetím gólem výhru zpečetili, ovšem až v závěru. “Řekli jsme si, že takhle už to dál nejde. Trochu se hra zlepšila, ale přes tu úpornou obranu soupeře se pořád těžko dostávalo.“

Na Pavla Hanáka už se tým Zubrů může opět spolehnout. Dlouholetý tahoun modrožlutých barev se vrátil po zranění v Havířově a dnes odehrál celý zápas. “Ještě to není úplně ono, protože tři měsíce jsem nehrál. Věřím, že se do toho brzy dostanu a můj výkon bude zase optimální,“ přeje si hráč s dvacítkou na dresu.

Jeho zkušenosti se jistě budou hodit, protože v sobotu zamíří přerovské mužstvo na derby do Prostějova. Fanoušci se tak mohou znovu těšit na velmi pěkný hokej a věřme, že i na další bodový úspěch. “Určitě to bude bojovný zápas. Je to derby, takže přijde spousta lidí. Já pořád říkám, že raději hrát proti Havířovu nebo Prostějovu, než třeba s Novým Jičínem nebo Frýdkem.“

Jestřábi jsou aktuálně druzí a mají náskok, z něhož mohou Zubři velkou část umazat. “Na to, že Prostějovu odešlo několik hráčů, podává letos dobré výkony. Na rozdíl od nás má ale horší obranu a toho bychom měli využít. Sice se nám v koncovce teď moc nedaří, ale snad se to zlepší,“ dodal na závěr útočník Pavel Hanák.