Pavel Hanák: Nevyhrál lepší, ale hodně šťastnější tým

P ř e r o v – Také v letošní sezóně byla přerovská hokejová hala dlouho nedobytnou tvrzí, která odolávala nájezdům soupeřů. V posledních dvou zápasech se však Zubrům před vlastním publikem mírně přestává dařit a konkurenční týmy toho náležitě využívají. Před týdnem Přerov získal v boji s Novým Jičínem jen bod a stejný počet mu na konto přiskočil i po včerejším utkání s Opavou. Ta byla po většinu zápasu pod tlakem, avšak s velkým přispěním paní Štěstěny odolala a zvítězila 4:3 po samostatných nájezdech. Co naplat, že Zubři svého soupeře jednoznačně přestříleli. „Každý viděl, že nevyhrál lepší, ale hodně šťastnější tým, znělo po zápase z úst útočníka Pavla Hanáka.
U přerovské kabiny už podruhé za sebou nebyla dobrá nálada. Po výhře ve Vsetíně se spousta fanoušků těšila na souboj s Opavou, které měli Zubři po zářijové porážce co vracet. Slezan pro hokejisty v modrožlutých dresech rozhodně nepatří mezi oblíbené soupeře a díky včerejšímu výsledku to bude nyní zřejmě platit dvojnásob. Soused Zubrů v tabulce byl po celý zápas hodně svírán přerovskými hráči, ale přesto dokázal uspět. „Každý viděl, že nevyhrál lepší, ale hodně šťastnější tým,“ reagoval útočník Pavel Hanák, který se do šatny trousil až jako poslední.

Zubři tentokrát totálně propadli v zakončení akcí. Svému sokovi před brankou častokrát pořádně zatápěli, ale z obrovského množství šancí se ujaly jen tři. „Co jsme tentokrát nedali, zahodili a netrefili, to už jsem teda dlouho neviděl,“ pověděl hodně zklamaným hlasem. Poměr střel v zápasu byl jednoznačný, 63:29 pro Přerov! Markantní rozdíl byl vidět hned od první minuty. Zubři tlačili, ale skóre v úvodní části poprvé měnila Opava. „Patnáct minut se hrálo před jejich brankou a pak najednou soupeř po dvou střelách vedl 2:0. Pořád jsme jen dotahovali, ale naštěstí jsme alespoň zachránili ten jeden bod,“ uvedl nejproduktivnější hráč týmu Zubrů. Tentokrát v utkání pálil slepými náboji, ale přesto získal dva kanadské body za asistence. „Měli jsme vyhrát tak 10:3 a byl by klid,“ dodal Hanák

Většího množství gólů se diváci nedočkali, za to byla k vidění spousta trestů. A to zejména ve třetí třetině, kdy se díky současnému vyloučení několikrát na tribunách zvedly emoce. „Zdálo se mi, že rozhodčí nechtěl nikomu ublížit, tak vždycky k faulu ještě na druhé straně přidal nafilmovaný pád, abychom nehráli přesilovku a vyznělo to do ztracena,“ říká Hanák k závěrečným minutám základní hrací doby. Utkání se nakonec hodně protáhlo, protože ani v prodloužení se remízový stav nezměnil. Přerov chtěl alespoň v nájezdech uspět, ale ani to se nepodařilo. „Ty nájezdy byly úplně to samé, jako naše hra po celý zápas. Měli jsme hodně smůly, dvakrát nám tam puk skákal u brankové čáry. Opavě tam naopak propadl hodně šťastný gól,“ mrzelo přerovského útočníka.

Přerovští Zubři tak podruhé v řadě doma zbytečně ztratili body, které jim na začátku ledna při konci základní části mohou chybět. V boji o postup do elitní šestky totiž bude každý bodík hrát velkou roli. "Čeká nás těžký zápas v Břeclavi, kde je hodně široké hřiště. Musíme se velice dobře připravit a tu porážku s Opavou napravit," dodal útočník Pavel Hanák.