DĚKUJEME FANOUŠKŮM A PARTNERŮM KLUBU ZA PODPORU HC ZUBR PŘEROV V SEZONĚ 2022/2023

Obrovská posila pro Zubry, do Přerova přichází zkušený útočník Zdeněk Okál!

Obrovská posila pro Zubry, do Přerova přichází zkušený útočník Zdeněk Okál!
P ř e r o v – Hokejisté Přerova dotáhli příchod velké posily do útoku. Na Hané bude působit Zdeněk Okál, kterého čeká první angažmá mimo mateřský Zlín. Zkušený útočník naskočil do více než 400 utkání v extralize, ve sbírce má i titul ze sezony 2013/14. Z údolí řeky Dřevnice zároveň dobře zná přerovského trenéra Roberta Svobodu, jehož pokyny plnil bezmála pět let. Tým Zubrů už stihl poznat během společných tréninků v Novém Jičíně a následně na ledě MEO Arény.

Okál pochází ze známé hokejové rodiny. Otec Zdeněk i strýc Miroslav strávili celou kariéru v rodném Zlíně. V současnosti dvaatřicetiletý křídelník se je rozhodl následovat. Po dvou juniorských sezonách v zámořské Western Hockey League odehrál za celek z Baťova města 460 extraligových zápasů. Dohromady v nich nasbíral 163 kanadských bodů za 83 branek a 80 asistencí. Roku 2013 získal s Berany extraligové stříbro, sezonu poté zvedl nad hlavu Masarykův pohár pro českého mistra.

Do Chance ligy dosud zasáhl ve čtyřech klubech. Výraznější stopu zanechal v Třebíči a Havířově, mihl se také u šumperských Draků a někdejších Královských lvů z Hradce Králové. V havířovském dresu se v ročníku 2015/16 dvakrát představil také proti Zubrům, tehdejšímu nováčkovi druhé nejvyšší soutěže. Při obou střetnutích navíc skóroval. Celkem v Chance lize zatím zaznamenal 72 startů s bilancí 18 gólů a 19 asistencí.

„Jsme moc rádi, že se nám podařilo do týmu přivést takto výraznou posilu. Zdeněk Okál má obrovské zkušenosti z extraligy. Věříme, že se díky nim stane naším lídrem nejen na ledě, ale i v kabině. Smlouvu jsme podepsali prozatím do konce listopadu s tím, že pak budeme řešit, co dál," řekl Tomáš Pluháček, jednatel klubu HC ZUBR Přerov.

„Mluvil jsem nejprve s trenérem Robertem Svobodou a pak s manažerem Pavlem Hanákem, jestli bych mohl v Přerově trénovat a třeba i nějakým způsobem začít. Nakonec to dospělo k tomu, že tady sezonu opravdu začnu. Moc se na to těším, protože parta v kabině je parádní, stejně jako celá organizace,“ dodal Okál krátce po podpisu.Statistiky Zdeňka Okála