ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Vsetín 2:6 | JUNIOŘI: Přerov - Mountfield HK 1:0 | DOROST: Plzeň - Přerov 8:1

Modrožlutý kvíz zná čtyři správné odpovědi. Jaké jsou a kdo si vedl nejlépe? Podívejte se

P ř e r o v – A je to tady! Ve spolupráci s Přerovským deníkem a společností Malina Sport Data vám Zubři přinášejí první čtyři správné odpovědi z Modrožlutého kvízu, který odstartoval v neděli 31. května. Z údajů publikovaných Deníkem vyplývá, že v analyzovaných zápasech vyváželi kotouč z obranného pásma nejlépe obránci Zbořil a Kubeš. Vstupy soupeřů do útočné třetiny zase nejlépe hlídalo duo Černý – Šnajnar. Nejlepšími přechody do útočného pásma se prezentovali útočníci Číp s Pšurným, mistry v „kradení“ puků protihráčům ve střední či útočné třetině byli pak forvardi Navrátil, Goiš, Matouš Kratochvil, Hejcman a Dvořák. Foto: Deník/Karolína Pospíšilová, grafy: Malina Sport Data

V první čtveřici otázek se zadařilo zubřímu trenérovi brankářů a videokoučovi Jiřímu Sklenářovi. Získal osm bodů, stejně jako bývalý přerovský gólman Michael Petrásek a soutěžící Mira Kolář, Petr Andrlík, Jaroslav Lošťák, Zdeněk Navrátil a Jiří Neumann. Podle informací Petra Maliny z Malina Sport Data se k středečnímu podvečeru do Modrožlutého kvízu zapojilo celkem 135 respondentů.

Přehled otázek 1 – 4 a správných odpovědí

Otázka 1: Obránce má v obranném pásmu puk v držení a je pod tlakem. Jeho cíl je dostat kotouč do středního pásma tak, aby zůstal Přerov v držení puku. Tipni DVA obránce, kteří byli v tomto nejúspěšnější.

Nejčastějším tipem účastníků Modrožlutého kvízu byl u této otázky Robert Černý. Správnými odpovědi jsou však jiní zadáci, Mikuláš Zbořil a Jakub Kubeš. „Povšimněte si, že zatímco Zbořil má nejvyšší podíl kontrolovaných opuštění obranného pásma (žlutá plocha), Kubeš má zase velmi nízký podíl zkažených pokusů (šedá plocha). Dokázal se tak dostávat z obranného pásma, i když oproti Zbořilovi volil více pokusy na jistotu, které nevedly tak často ke kontrole puku ve středním pásmu (modrá plocha). Útočníci v utkání běžně zaznamenají méně pokusů o opuštění obranného pásma, a pokud by byli zahrnuti, nejlepší čísla by šla za Pšurným s 72% podílem kontrolovaných opuštění pásma,“ napsal Přerovský deník na svém webu.

Otázka 2: Útok soupeře se řítí na obránce Přerova. Jeho cílem je zabránit soupeři vstoupit do útočného pásma s kontrolou puku. Vyber DVA obránce, kteří měli v tomto nejvyšší úspěšnost.

Zde tipéři nejčastěji uváděli jméno Jiřího Krisla. Lépe si však v tomto ohledu vedli Robert Černý a Rostislav Šnajnar. Spolu s Martinem Weinholdem připustili protivníkům jen zhruba 31 % vstupů do útočné třetiny s kontrolou puku. „Správné odpovědi nesou jména prvních dvou uvedených. Weinholdovi se musí přidat, že dokázal přerušit celých 17 % pokusů soupeřů, nejvíc ze všech jeho kolegů,“ informoval Deník.

Otázka 3: Útočník zaváží puk do útočného pásma. Jeho cílem je do něj vstoupit tak, aby Přerov zůstal v držení puku. Tipni ČTYŘI útočníky, kterým se to v nejvyšším podílu dařilo.

Nejčastějším tipem byl v tomto případě Roman Pšurný. Předčit ho dokázal pouze Radek Číp. Oba se ve vstupech do útočného pásma jako jediní dostali za hranici 60 %. Vyrovnané statistiky v kontrolovaných přechodech (v grafu znázorněny žlutě) se prokázaly u Pšurného spoluhráčů z prvního útoku Zubrů – Jakuba Navrátila a Tomáše Doležala. „Také jejich jména jsou správnými možnostmi. Na rozdíl od otázky minulé zde nebyla nouze o správné odpovědi a fanoušci zde sbírali cenné body. Zdá se, že napětí spojené s přechodem útočníka do útočného pásma je něco, co se fandům a fanynkám zarývá do paměti velmi snadno. A není na tom nic zvláštního. Snaha přecházet s pukem do útočné fáze místo nahození kotouče je ve výzkumech označována za účinnou ve smyslu tvorby převahy střel i šancí,“ konstatoval Přerovský deník.

Otázka 4: Tipni PĚT hráčů, kteří nejčastěji “kradli” puky soupeřům ve středním nebo útočném pásmu (jde o počet individuálních přispění k odebrání puku vztažený na 60 minut hry 5 na 5)?

I zde respondenti Modrožlutého kvízu nejčastěji sázeli na Romana Pšurného. Správnými odpověďmi je však pětice Jiří Goiš – Jakub Navrátil – Matouš Kratochvil – Darek Hejcman – Filip Dvořák. Mezi obránci, kteří se do napadání soupeřů ve středním a útočném pásmu nezapojují tolik jako útočníci, vynikl Jiří Krisl (pět zisků za šedesát minut hry). „Bilance útočníků je zde velmi vyrovnaná s minimem 7 zisků u útočníka. Dá se říci, že celá formace Přerova bez puku pracovala „jako jeden muž”. Přece jen zde bylo pár specifických výsledků v čele s Navrátilem. Ten se stal postrachem soupeřů v jejich obranném pásmu, kde se mu dařilo “krást” puky ve vyšším podílu než u jeho spoluhráčů,“ shrnul mediální partner Zubrů.

Více informací o první čtvrtině Modrožlutého kvízu, včetně videí, naleznete ZDE

Odpovědi na pátou až osmou otázku Modrožlutého kvízu se dočkají zveřejnění v pátek 5. června. Vyhodnocení poslední série otázek pak přijde na řadu v neděli 7. června, o den později dojde k vyhlášení vítězů.