ONLINE >>> MUŽI: Poruba - Přerov 2:1

Místo v TOP čtyřce bude MEO hájit v posledních třech duelech. Nejprve jede k Labi

Místo v TOP čtyřce bude MEO hájit v posledních třech duelech. Nejprve jede k Labi
P ř e r o v – Čas neúprosně plyne a ke svému konci přivádí už druhý kalendářní měsíc tohoto roku. Play-off je za dveřmi, což znamená, že se tabulka prvoligového postavení stává zajímavější než kdykoli jindy v průběhu sezony. Tým přerovských Zubrů nastoupí do posledních tří zápasů, v nichž je jejich cíl jasný – získat co nejvíce bodů a umístit se nejhůře na čtvrté pozici. K tomu mají Hanáci dobře nakročeno bodovým náskokem, který se pokusí udržet i v sobotním duelu na ledě Ústí nad Labem.
HC Slovan Ústí nad Labem - HC ZUBR Přerov
HC Slovan Ústí nad Labem - HC ZUBR Přerov
sobota 27.2. 16:00
ZS Ústi nad Labem

Slovan patří k celkům, které Zubři v letošní sezoně vyzvali po více než roční pauze. Ve druhé části ročníku 2019/20 totiž sobotní soupeři bojovali každý v odlišné výkonnostní skupině. Znovu se tak potkali na konci listopadu, kdy utkání čtrnáctého kola plynulo od úvodních minut v režii domácího Přerova. Už po půlminutě otevřel skóre Jakub Kubeš (2+5) a náskok MEO brzy navýšil Martin Ryšavý (3+6). Mládežnický reprezentant v závěru za gól Matěje Svobody (6+6) přidal ještě jednu branku a dokonal vítězství 4:0.

Ústí má po čtyřech letech reálnou šanci na play-off

Výsledky Slovanu nejsou ideální, svěřenci trenérské trojice Miroslav MachJiří MertaJaroslav Roubík však hrají na úrovni svých možností a nelze jim mnoho vyčíst. Naopak je oproti posledním letem u Severočechů patrný jistý progres. Dvanácté místo, které nyní s 42 body obývají, jim letos dokonce může stačit k účasti ve vyřazovacích bojích, kde poslední tři sezony vždy chyběli.

Ústečtí mají čtyři kola před koncem pod sebou ještě čtyřbodovou mezeru, díky níž mohou na postup do předkola reálně pomýšlet. Od Nového roku podávají relativně zlepšené výkony, v nichž se snažili minimalizovat ztráty bodů s dalšími konkurenty ze spodních příček. To se jim sice nedávno nepodařilo s Kolínem (3:4n) a v Šumperku (2:6), částečně to však odčinili nečekanými výhrami nad Kladnem (2:1) a Vrchlabím (3:0).

Naposledy sice vysoko padli na ledě lídra z Kladna (2:9), postup do předkola ovšem mají nadále ve svých rukou. Velkou zbraní mužstva, které rovněž ctí modrožlutou kombinaci, je především matador Michal Trávníček (13+15). Bývalý kapitán extraligového Litvínova je ve čtyřiceti letech nejstarším a nejproduktivnějším hráčem v poměrně mladém kádru. V útoku mu zdatně sekundují Martin Tůma (9+8) s Jiřím Severou (8+16), lídrem obrany je pak 35letý Jiří Drtina (4+9).

Permanentkáři mohou streamy sledovat zdarma

Všichni majitelé permanentních vstupenek na domácí zápasy Zubrů mají nárok na bezplatné sledování živých přenosů z Chance ligy prostřednictvím Hokejka TV. Potřebují k tomu šestimístný kód na zadní straně své permanentky. Pokud se již registrovali, nemusejí podnikat žádné další dílčí kroky a mohou pokračovat ve sledování. Více informací se dočtete ZDE