ONLINE >>> MUŽI: Poruba - Přerov 2:1

Výhrou jsme si hodně pomohli, cítil Dostálek. Za hattrick přijde svačinka do kabiny

Výhrou jsme si hodně pomohli, cítil Dostálek. Za hattrick přijde svačinka do kabiny
Ú s t í n / L – Druhý hattrick v letošní sezoně Chance ligy si načasoval ideálně. Vlastimil Dostálek ho v sobotu nastřílel Ústí nad Labem. Rozhodl tak o tom, že Zubři udělali klíčový krok k vítězství 6:4 i postupu do čtvrtfinále play-off. Dva ze tří gólů vsítil metr devadesát vysoký křídelník ve třetí třetině, do které MEO vstupovalo za nerozhodného stavu 4:4. V obou případech využil pětiminutovou přesilovou hru, jež přišla po faulu domácího obránce Voženílka na mládežnického reprezentanta Ryšavého.

„Všechny tři góly byly vlastně totožné,“ popisoval po utkání 31. kola druhé nejvyšší soutěže Dostálek. „Při prvním Miky Zbořil vystřelil a mě to nějak trefilo do rukavice. Ani jsem nevěděl, že puk je v bráně. Až jsem se otočil a byl,“ vrátil se k momentu z první třetiny, po kterém Přerované vedli 2:1.

„Druhý gól byla střela a dorážka a třetí teč. Formič poslal kotouč na bránu a já ho tečoval brankáři mezi nohy,“ řekl šestadvacetiletý útočník k brankám, jimiž modrožlutí v poslední periodě využili pětiminutovou početní převahu. O hlavním účelu svého druhého hattricku v sezoně – první nastřílel v říjnu doma pražské Slavii – měl jasno. „Jsem rád, že pomohl týmu k důležitému vítězství.“

Čtyřku už MEO nikdo nevezme

Výraz „důležité vítězství“ by se dal klidně podtrhnout. V kombinaci s prohrami Třebíče a Poruby totiž Přerov poslalo přímo do čtvrtfinále play-off. Horácká Slavia sice na konci základní části může mít stejný počet bodů jako celek z města na řece Bečvě. V takovém případě ale rozhodují vzájemné zápasy a ty má lepší výběr trenérů Kočary, Grofa, Sklenáře a Černohouse.

Bezprostředně po duelu s Ústím Zubři ještě nevěděli, co všechno pro ně před chvílí dosažený triumf znamená. Vlastimil Dostálek to však správně odtušil. „Řekl bych, že tímto zápasem jsme si hodně pomohli,“ konstatoval.

Tahaná a otevřená zadní vrátka

Hanáci přitom na ledě někdejšího účastníka extraligy zažili turbulentní první a druhou třetinu. „Do zápasu jsme vstoupili blbě a dostali gól. Vzápětí jsme dokázali zareagovat, vyrovnali a přidali druhý gól. Pak ale zase rychle vyrovnalo Ústí, byla to tahaná,“ uznal jejich nejlepší střelec, který v 31 odehraných zápasech zapsal osmnáct branek.

„Rozhodla až dlouhá přesilovka, jinak to bylo vyrovnané utkání. Zaplaťpánbůh, že si odvážíme všechny body. Pro čtyřku jsou pro nás teď hodně důležité,“ zdůraznil. Cestu k plnému bodovému zisku vydláždilo MEO deset gólů. Vedle šesti vstřelených také čtyři inkasované. „Hrál se spíš útočnější hokej, než defenzívní. Taky jsme měli vzadu otevřená vrátka a bylo to znát. Skóre mluví za vše, deset gólů na zápas je hodně,“ přikývl Dostálek. „Hlavní však je, že výsledek vyspěl pro nás,“ zopakoval.

Šestý gól byl pro Ústí hřebíčkem do rakve

Že by se Zubrům nechtělo na velkém ústeckém kluzišti vracet, přerovský odchovanec odmítl. „Spíš jsme soupeřovy gólové situace podcenili. Mysleli jsme si, že je vyřešíme, ale nevyřešili jsme. Věděli jsme, že Ústí dává góly z protiútoků, ale v několika případech jsme si to nedokázali pohlídat,“ sdělil.

Jeden ze stěžejních momentů sobotního střetnutí přišel dvanáct minut před koncem. Zadák Slovanu Marek Voženílek krátce po buly ve středním pásmu srazil k zemi Martina Ryšavého. Za zákrok vedený na hlavu dostal trest na pět minut a do konce utkání. Přerov čekala dlouhá přesilovka. „Řekli jsme si, že máme dost času. Že nemusíme plašit a máme sehrát nacvičené věci. Díkybohu nám tam spadly dva góly,“ oddechl si Dostálek. „Ten šestý byl pro soupeře takový hřebíček do rakve. Potom už to bylo jenom o nás, jak se s tím popereme vzadu,“ komentoval hokejista, jenž letos zatím nasbíral rovné tři desítky kanadských bodů. Za hattrick do ústecké sítě nachystá spoluhráčům svačinku. „Už tak jim dvě dlužím. Ale další sváča je to nejmenší,“ zasmál se Vlastimil Dostálek.