ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Šumperk - Přerov (středa 18:00) | JUNIOŘI: Přerov - Chrudim (pátek 18:00) | DOROST: Přerov - Zlín (čtvrtek 18:00)

MS "18" v Bělorusku: V akci je i útočník Jakub Herman

MS
P ř e r o v – Řadí se do skupiny hodně úspěšných odchovanců přerovského hokeje a v posledních letech pravidelně nastupuje v mládežnických výběrech České republiky. Přesně takovou vizitkou se může pochlubit útočník Jakub Herman, který nedávno oslavil svoje osmnácté narozeniny. V obrovské spoustě odehraných zápasů už dokázal, že mu rozhodně není cizí tvrdá hra do těla a na ledové ploše se v každém utkání prezentuje obětavou a bojovnou hrou. Jeho další reprezentační štací je momentálně běloruský Minsk, kde se od dnešního dne koná Mistrovství světa hráčů do 18 let.
Nyní osmnáctiletý útočník Jakub Herman udělal první krůčky na ledové ploše přerovského stadionu už ve třech letech a v hokejových třídách patřil vždy k těm nejlepším. V Přerově prošel mládežnickými týmy od přípravky až po osmou třídu, poté už se jeho hokejová cesta zatočila do nedalekého Zlína, kde hrál až do svého juniorského věku. Také v týmech HC Hamé a později RI OKNA Zlín patřil k velkým oporám a jeho statistiky jsou toho jasným důkazem. V mládežnických mužstvech zlínských Beranů působil Jakub Herman celkem tři sezóny.

Před tou letošní podlehl všem lákadlům zámořského hokeje a společně s dalším zlínským hráčem Antonínem Honejskem, se rozhodl zkusit štěstí v Kanadě. Jeho působištěm se stal tým Moose Jaw Warriors, který je účastníkem mládežnické soutěže WHL. Stejnou ligovou soutěž, avšak v dresu týmu Medicine Hat Tigers, okusil před časem další z našich úspěšných odchovanců, obránce Tomáš Kundrátek.

Hermanův Moose Jaw se sice dokázal v letošní sezóně probojovat do play off, ale tam vypadl hned v prvním kole. Dravý útočník tak měl jasno, kterým směrem se bude jeho další putování sezónou ubírat. Zúčastnil se přípravného kempu české reprezentační osmnáctky a nyní patří do výběru trenérů Jiřího Kopeckého a Jiřího Juříka, který bojuje na světovém šampionátu v běloruském Minsku.

V metropoli Běloruska se český tým v základní skupině postupně utká s Ruskem, Slovenskem, Lotyšskem a Finskem. V týmu naší reprezentace do 18 let najdeme kromě Jakuba Hermana ještě jedno jméno, které má spojitost s přerovským hokejem, i když sice o mnoho menší. Mezi třemi brankáři, kteří na šampionát vyrazili má totiž své místo i zlínský gólman Libor Kašík, který v sezóně 2009/2010 odchytal v dresu přerovských Zubrů utkání v Opavě a ve Frýdku Místku.

foto: www.mjwarriors.ca