ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Frýdek-Místek - Přerov 5:1

MEO Aréna je stále bez ledu. Hokejové tréninky se kvůli technické závadě odkládají

MEO Aréna je stále bez ledu. Hokejové tréninky se kvůli technické závadě odkládají
P ř e r o v – Původně počítali s tím, že na led poprvé vyjedou v pondělí 25. července. Původní plány ale hokejoví Zubři museli změnit. Provozovatel MEO Arény totiž z technických důvodů nedokázal připravit dostatečně kvalitní ledovou plochu. Znovu se ji pokusí vytvořit během tohoto týdne. Část přerovských týmů zatím bude dojíždět na ledy v okolí. Muži do Nového Jičína, dorostenci do haly zlínských Tigers.

„S ohledem na velmi vysoké teploty, které v současné době panují, a ke stavu technologie zimního stadionu (slabé kompresory a zastaralá chladící věž), nebylo možné připravit na pondělí 25. července ledovou plochu v odpovídající kvalitě. Napuštěná voda na ledové ploše nezamrzala a zůstávala v tekutém stavu,“ vysvětluje absenci ledové plochy provozovatel zimního stadionu, společnost Sportoviště Přerov. „V případě poklesu venkovních teplot se pokusíme v tomto týdnu ledovou plochu opět vyrábět,“ doplňuje.

„Měli jsme připravený tréninkový plán a v žádném případě jsme ho nechtěli měnit. Kdybychom byli další týden bez ledu, způsobilo by nám to komplikace. Na vzniklou situaci jsme proto okamžitě zareagovali. Nový Jičín nám vyšel vstříc, za což mu děkujeme. Náš A-tým bude dočasně trénovat na jeho ledě,“ říká jednatel Zubrů Tomáš Pluháček.

„Je to pro nás čára přes rozpočet a velké zklamání. Děti se těšily na oblíbený a perfektně zorganizovaný MEO kemp, který se měl letos konat již posedmé. Zúčastnit se ho měli nejen naši hráči, ale i kluci z jiných klubů. Kromě toho měly začít také tréninky dorostenců a juniorů,“ komentuje nastalou situaci sportovní manažer mládeže Zubrů Vladimír Kočara.

„Dorost bude tento týden trénovat ve Zlíně, část juniorů se připravuje s A-týmem, ostatní se budou chystat mimo led. Věříme, že od příštího pondělí už půjdeme na led doma, i když ve ztížených podmínkách kvůli rekonstrukci šaten,“ uvádí Kočara.