ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Frýdek-Místek - Přerov 5:1

Konečně led! Je to stěžejní, nehrajeme na koberci, tvrdí Indrák. Do Kroměříže si přivstal

Konečně led! Je to stěžejní, nehrajeme na koberci, tvrdí Indrák. Do Kroměříže si přivstal
K r o m ě ř í ž – První čtyři tréninky na ledě absolvovali po přerušení Chance ligy hokejisté Přerova. Vzhledem k chybějícímu ledu v MEO Aréně se připravují ve zhruba dvacet kilometrů vzdálené Kroměříži. Pokračovat v tom budou minimálně i v příštím týdnu. Podle útočníka Daniela Indráka se intenzita tréninků postupně zvyšuje. „V sobotu už jsme společně dělali i zápasové věci,“ řekl. Dojíždění jinam mu nevadí. Příležitosti bruslit a pracovat s pukem mezi mantinely si váží.

Na konci prvního ryze listopadového týdne je jasné, že Zubři budou do historického města na řece Moravě jezdit i nadále. „V pondělí budeme v Kroměříži trénovat znovu. Ještě nevíme, jak dlouho tam budeme. Doufáme, že se co nejdřív vrátíme do Přerova, ať můžeme trénovat doma, a co nejdřív začneme hrát,“ prozradil Daniel Indrák. Pro obnovu ledu v MEO Aréně bude podstatná dohoda klubů na restartu Chance ligy. Přesné datum, kdy se druhá nejvyšší soutěž znovu rozeběhne, není momentálně známé.

Období bez pobytu na ledě trvající dvacet čtyři dní, od 11. října (den předtím odehráli Zubři svůj zatím poslední zápas – pozn. red.), se podle Indrákových slov projevilo. „Trochu utíkal puk, bruslení je také něco jiného než trénink v posilovně nebo běhání. Bylo to lepší než na začátku sezony, ale nebyla to žádná hitparáda,“ přiznal.

Rozdíl mezi podzimní přípravou na suchu a tréninky na ledě označil za neoddiskutovatelný. „Hokej přece jen nehrajeme na koberci nebo na trávě. Konečně jsme se sešli a zahráli si. Kvůli dojezdu do Kroměříže si musíme o něco přivstat, ale z Přerova to není daleko,“ uvedl devatenáctiletý útočník, že dojezd do jižní části Hané nepředstavuje žádný problém.

První přerovský trénink, který se konal ve středu, obsahoval řadu technických prvků. Bruslení s kotoučem, bruslení bez kotouče, střelbu. „Hlavně jsme se do toho měli dostat. Trenéři po nás ani nechtěli, abychom všechno dělali na sto procent. Radši třeba jen na osmdesát, ale technicky správně,“ zdůraznil Indrák.

Další dva tréninky popsal jako rozdělené na útočníky a obránce. To znamenalo menší skupiny hráčů a intenzivnější cvičení. „V sobotu jsme už všichni společně dělali i zápasové věci,“ vypíchl. Sám bezprostředně po přerušení Chance ligy kvůli nemoci trénovat nemohl. „Po uzdravení jsem začal trénovat sám doma. Potom jsme se na bázi dobrovolnosti pustili do společného tréninku venku. S Víťou Černohousem jsme pilovali dovednosti, s Kubou Fryčem nebo Kubou Grofem cvičili, běhali, zvedali činky,“ vylíčil.

Kroměřížské prostředí dobře zná, hrával tam už jako malý. „Mají tam led, což je pro nás stěžejní. Využíváme i jejich posilovnu a dvě šatny. Se vším nám vyšli vstříc – co jsme potřebovali, máme,“ ocenil odchovanec Zubrů Daniel Indrák. „Dosud jsem nezažil, že bychom s Přerovem trénovali někde jinde. Maximálně před zápasy venku, ale to je běžné,“ poznamenal.