ONLINE >>>

Jsme dřevění jak Pinocchio, glosoval Sikora. Po gólu měl ohromnou radost

Jsme dřevění jak Pinocchio, glosoval Sikora. Po gólu měl ohromnou radost
P ř e r o v – Dřou, dřou a nadřou se. Na gól. Přerovští hokejisté v posledních zápasech příliš často neskórují. Střelbou přitom rozhodně nešetří. Marek Sikora má na kontě nejvíce pokusů ze všech útočníků, proti Slavii na poslední chvíli trefil do černého a zachránil Hanákům bodový zisk.

Z třetí třetiny ubíhaly poslední sekundy, řada diváků v MEO Aréně už počítala s prohrou. Jejich favorité na ledě ale bojovali až do konce. Útočné pásmo obsadili v šesti a pokoušeli se posledním útokem prolomit červenobílou hradbu před sebou.

A hle, ono se jim to opravdu povedlo! Kotouč ze skrumáže před bránou vyplaval k Marku Sikorovi, který ho navzdory vehementní snaze bránícího Krejčíka dokázal dopravit do sítě. Po zápase, který Zubři v prodloužení otočili, byl tak šťastný, že si celou situaci ani pořádně nevybavoval.

Kdybych nedal, asi bych se na to...

„Přes minutu jsme hráli power-play a chtěli puk důrazem dotlačit do brány. Odrazil se, dojížděl jsem k němu a ještě mi do toho vlezl protihráč,“ popisoval Sikora, co mu utkvělo. „Už jsem si myslel, že nedám. Kdybych tohle neproměnil, asi bych snad odevzdal věci a raději se na to z vysoka…,“ nastiňoval černý scénář, ke kterému naštěstí pro Přerov nedošlo.

Když uviděl puk v brance, zachvátila (nejen) jej obrovská radost. Už kvůli tomu, kolik dřiny musejí modrožlutí vynaložit pouze na malý počet gólů. „Skoro celou sezonu jich dáváme strašně málo. Tím pádem můžeme hrát, jak chceme. Jsem rád, že jsme zápas se Slavií otočili. Jinak by to pro naše hlavy bylo už opravdu moc zdrcující,“ netajil se havířovský rodák a odchovanec. „Věříme každý zápas, pracujeme na koncovce na tréninku, jenom jsme všichni dřevění jak Pinocchio,“ přirovnal.

Místo vymýšlení dva osvědčené způsoby

Sám měl před brankou 3,7 vteřiny před koncem dvě velmi dobré šance. Ve druhé třetině jel sám na brankáře, stejně jako po slávistickém gólu na 1:2 ale vzájemný souboj vyhrál Jan Růžička. „Chce to větší klid. Jak to tam člověku nepadá, začne vymýšlet. Tak, tak, zkouší, zkouší, přitom by měl věřit jedné, dvěma věcem a dělat je pořád. Ale my zkoušíme,“ komentoval Sikora, se 122 pokusy nejčastěji střílející přerovský útočník.

„V jedné pětce jsme se sešli s Paličem, dva největší dřeváci. Máme nejvíce střel z mužstva, dřeme, ale góly nám nepadají. Na psychiku je to těžké. Kdyby nám dva, tři zápasy napadaly, bylo by to lepší,“ přál by si Marek Sikora, jenž si uvědomuje, že čtyři góly celého týmu za poslední tři zápasy jsou opravdu málo.

Alespoň dva body, už kvůli fanouškům

Zubři ve středu využili dvě přesilovky. V těch, kde se jim bránili jen tři slávisté, ovšem gólově mlčeli. „Palič má výbornou střelu a snažil se všechno před sebou propálit, Matouš výborně clonil. Chybělo trochu štěstí. Kdyby tam něco brankáři propadlo, třeba přes hranu lapačky, zvedlo by nás to. Takhle vás dvě nevyužité dvojnásobné přesilovky spíš srazí,“ přiznal dvaatřicetiletý hráč nosící na drese číslo 8.

Slavia podle něj podala výborný výkon, šlo jí především blokování přerovských střel. Na obou stranách kluziště navíc vládli brankáři. Jak Lukáš Klimeš, tak Jan Růžička chytali báječně. Smutnější byl nakonec maskovaný muž sešívaných. „Byli jsme v laufu a chtěli, aby alespoň dva body zůstaly doma. Už kvůli úžasným lidem, kteří přišli a fandili. Fandili skvěle, byť branek moc nedáváme. Moc jim děkujeme, že nás povzbuzovali,“ vzkázal Marek Sikora fanouškům.

Od zbývajících utkání v poslední čtvrtině základní části Chance ligy očekává spoustu potyček a šarvátek. Jako proti Slavii. „Do play-off může jenom osm týmů, nás se o něj ale bije víc,“ zdůvodnil, proč žádný zápas neproběhne v rukavičkách.