PERMANENTKY ► Online prodej permanentních vstupenek na novou sezonu 2024/25

Hráčské změny u Zubrů: Přichází útočník Roman Vlach, Jan Svoboda pomůže Pirátům

Hráčské změny u Zubrů: Přichází útočník Roman Vlach, Jan Svoboda pomůže Pirátům
P ř e r o v – Chance liga je momentálně ve fázi reprezentační přestávky. Zubři se po třídenním volnu už opět připravují na další zápasy a pauzu v bojích o body navíc využili také k hráčským přesunům. Novou tváří v přerovském dresu je útočník Roman Vlach, který na Hanou míří ze sousedního Zlína. Útočníka Jana Svobodu naopak klub uvolnil do druholigového Chomutova.
Čtyřiatřicetiletý útočník Roman Vlach má obrovské zkušenosti z nejvyšší soutěže. V extralize odehrál celkem 637 zápasů (116+127), převážně v dresu mateřského Zlína. Působil ale také v Liberci, Karlových Varech, Třinci či Olomouci. Od sezony 2019/20 zakotvil v Chance lize. Celkem 181 startů zaznamenal při štacích ve Vsetíně, Prostějově a naposledy ve Zlíně. Právě od Beranů přichází do Přerova prozatím na dvouměsíční hostování.

„Možnost angažování Romana jsme řešili se Zlínem, kde tolik nehrál. Momentálně se nám takový hráč do týmu hodí. Je to zkušený útočník a navíc hraje na pozici centra, což jsme potřebovali. Má toho už hodně za sebou, takže věříme, že pro nás bude důležitým hráčem nejen na ledě, ale také v kabině,“ řekl k nové akvizici sportovní manažer Pavel Hanák.

Příchodem Vlacha zároveň došlo k uvolnění útočníka Jana Svobody. O deset let mladší forvard v probíhajícím ročníku odehrál v dresu Zubrů 17 zápasů a trefil se pouze v zářijovém derby s Prostějovem. Formou hostování se vrátil domů do Chomutova, zpátky na Hanou má ale vyřízeny střídavé starty.

„Honza neměl takové herní vytížení, jaké by si představoval, proto jsme hledali řešení. Naskytla se možnost Chomutova, kde je doma a ve výborném týmu bude mít mnohem větší prostor. Můžeme ho kdykoliv využít na střídavý start. Doufáme, že mu změna prospěje a poté bude platný i pro náš tým,“ doplnil Hanák.