ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Sokolov 3:0 | JUNIOŘI: Přerov - České Budějovice 1:3 | DOROST: Vítkovice - Přerov 5:4 (PP)

Hlavně trefit bránu, říkal si před prvním gólem v lize Hanák. Mezi šest beků se těšil

Hlavně trefit bránu, říkal si před prvním gólem v lize Hanák. Mezi šest beků se těšil
P ř e r o v – Od gólu Tomáše Doležala uplynulo pár sekund. Kolínu v MEO Aréně nevyšla rozehrávka z obranného pásma, junior Polák kotouč poblíž mantinelu nezachytil. Domácí obránce Tomáš Hanák ho u modré čáry pohotově napálil zpět na branku kozlů. Jeho pokus tečovali hned dva kozlové a brankáři Soukupovi propadl mezi betony do sítě. Dvacetiletý přerovský odchovanec se mohl radovat z premiérové trefy v Chance lize.

„Puk jsem si vystavil na své místo v kabině,“ usmíval se Hanák po vítězství 5:1. Při gólové situaci z jedenácté minuty chtěl především rychle trefit branku. „Před zápasem jsme si říkali, že když půjde puk nahoru, nebudeme ho přehrávat z beka na beka a budeme ho hned shazovat na bránu. Bylo pěkné, že to tam spadlo,“ komentoval střelu, kterou poslal Zubry do tříbrankového vedení.

Původně si myslel, že kotouč tečoval spoluhráč Tarnoczy, který se pohyboval před brankou. Nakonec ale zjistil, že jeho let ovlivnili pouze hráči Kolína. Nejprve Beneš a poté ještě Naar, který nepřesnou přihrávkou všechno začal. „Paťa Tarnoczy dobře clonil gólmanovi, jak to po nás trenéři chtějí. Na gólu má velkou zásluhu,“ vyzdvihl přesto vrstevníka z ročníku 2002.

Člen národního týmu pro lednové univerzitní hry poprvé v sezoně naskočil mezi šesti přerovskými obránci. „Věděl jsem to skoro den dopředu. V Porubě se zranil Tom Kudělka a nemohl nastoupit. Měl jsem v hlavě, že odehraju celý zápas. Byl jsem trochu nervóznější, než když chodím na sedmého beka, ale hlavně jsem se těšil,“ svěřil se.

Od rána věděl, že obranný pár vytvoří s Robertem Černým. „Spolupráce byla výborná. Komunikovali jsme spolu na střídačce i na ledě. S Robertem se mi hrálo fakt dobře,“ pochvaloval si Hanák. Sotva po polovině první třetiny byl příjemně překvapený, jak to Zubrům jde v koncovce. „Pak se nám hrálo lépe, měli jsme sebevědomí. Zápas ale mohl vypadat jinak, kdyby Kolín v úvodu proměnil dvě velké šance. Naštěstí Posty opět skvěle zachytal a potom nám to tam napadalo,“ uvedl gólový debutant Tomáš Hanák.