Zubři navzdory početné marodce před Vánoci nadělovali, v MEO Aréně to odnesl Kolín

P ř e r o v – Hokejisté Přerova zvítězili ve 31. kole Chance ligy nad Kolínem 5:1 a bodovou sérii prodloužili na pět zápasů. Svěřenci trenérů Svobody a Dočkala se v posledním domácím utkání roku 2022 čtyřikrát prosadili během první třetiny. Postupně skórovali Indrák, Goiš, Doležal a Hanák, který si připsal první branku ve druhé nejvyšší soutěži. Výhru Zubrů pak v závěru druhé části zpečetil ve vlastním oslabení Indrák, který vsítil druhý gól v duelu. MEO si bez osmi zraněných či nemocných hráčů poradilo s kozly i ve třetím vzájemném střetnutí aktuálního ročníku.
31.kolo, středa 21.12.2022
HC ZUBR Přerov - SC Marimex Kolín
5:1
(4:1, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Indrák (Doležal, Krisl), 6. Goiš (Macuh), 11. Doležal (Hradil, Dvořák), 11. Hanák, 40. Indrák – 10. Naar (Král, Morong). Rozhodčí: Skopal, Vrba – Bezděk, Kleprlík. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 670. Střely na branku: 34:32. Zblokované střely: 6:8. Vhazování: 44:26. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1.
Postava – Chroboček, Hrdinka, Hanák, Černý, Krisl, Ševčík – Adámek, Pechanec, Březina – Indrák, Dvořák, Doležal – Dobša, Macuh, Goiš – Fencl, Hradil, Tarnoczy
Soukup (11. Sajdl) – Čáp, Aubrecht, Piegl, Cibák, Jelínek, Zajíc, Naar – Král, Morong, Novák – Ouřada, Korkiakoski, Sklenář – Lang, Matějček, Síla – Polák, Beneš, Šedivý

Lepší vstup do zápasu měli Kolínští, kteří na Postavu vytasili hned tři gólovky. Na spolehlivě chytajícím brankáři si ale vylámal zuby jak Kryštof Ouřada, tak později i jeho jmenovec Lang, a skóre nakonec otevřeli Zubři. Do rychlé jízdy po levém křídle dostal puk Daniel Indrák, jenž nenašel prostor k přihrávce, a tak zvolil precizní střelu do šibenice. Přerovští pak brzy dostali k dispozici přesilovku a už po sedmi vteřinách ji využili. Špatné vyhození potrestal střelou z prvního doteku Jiří Goiš. Vzápětí si mohl druhou branku v trestném střílení připsat Indrák, jenže neuspěl.

Zubři v posledních zápasech mnoho gólů nevsítili, ve středu v MEO Aréně tomu však bylo jinak. Kolín sice v desáté minutě snížil střelou Jakuba Naara z levého kruhu, z kontaktní branky se ale neradoval dlouhou. Domácí za chvíli znovu odskočili na dvougólový rozdíl. Z rohu přiletělo nahození před branku na Tomáše Doležala, jenž se mezi střelce zapsal pohotovým zakončením zblízka. Přerov neměl dost a v 11. minutě vedl už 4:1. Nahození Tomáše Hanáka od modré Soukupovi propadlo výstrojí a místo v brance přepustil Sajdlovi. Od gólu pak nebyl daleko Adámek ani hostující Novák, s pěti brankami si nicméně první třetina vystačila.

Přerov ve druhé části pokračoval ofenzivně naladěný. Hned na úvod mohl vedení zvýšit Pechanec a zanedlouho zblízka nepotrestal chybnou rozehrávku Březina. Na oba dobře vyzrál střídající Sajdl, jenž brankové tempo Hanáků značně zklidnil. Kolínským nepomohla velká šance Krále ani dvě přesilovky. V početní výhodě naopak sami krátce před sirénou inkasovali. Na Sajdlovu branku se totiž rozjelo přečíslení, které stejně jako v první třetině řídil Daniel Indrák. Couvající obránce Kolína hlídal možnost přihrávky, a tak mladý útočník Přerova znovu zakončil a znovu uspěl.

Dalším hráčem, který by si připsal první branku v Chance lize, se mohl stát Hradil. Na začátku třetí třetiny za bránou vybojoval kotouč, poté ale Sajdlovu tyč o několik centimetrů minul. Výrazně zlepšený výkon Zubrů kazila pouze dobře konsolidovaná obrana Kolína v oslabení. Hosté se v závěru snažili alespoň o snížení, marodkou sužované MEO ale ukázalo, že se na mladé hráče může spolehnout na všech postech, a zaslouženě si došlo pro tříbodové vítězství.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Jsem rád, že jsme zápas v aktuální sestavě zvládli. Všichni vědí, že po Porubě jsme ztratili další tři hráče. Tým věřil tomu, že nám to tam z šancí spadne, což se na rozdíl od předchozích utkání povedlo. Byly tam nicméně momenty, kdy měl soupeř vyložené příležitosti. Posty byl zase skvělý a podržel mužstvo v důležitých momentech. Jsme rádi, že fanoušci byli slyšet. Klukům to určitě pomohlo, jsou to dobré tři body.

Petr Martínek (SC Marimex Kolín): Zápas jsme prohráli v první třetině. Na začátku jsme si vytvořili velké šance, které jsme ale neproměnili. Domácí pak udeřili a za deset minut nás smetli. Ještě tam bylo trestné střílení, které naštěstí nedali. To určilo ráz utkání. Druhá třetina pak byla vyrovnanější, ve třetí části jsme byli možná lepší. Vytvářeli jsme si tam šance, ale soupeř samozřejmě hrál s vědomím luxusního vedení. Zkušeně si ho pohlídal. Musím domácí pochválit, i když mají marodku, jejich hráči předvedli velice kvalitní výkon.