VŠEM FANOUŠKŮM I PARTNERŮM DĚKUJEME ZA PŘÍZEŇ A PODPORU V SEZONĚ 2018/2019

Epizodní role v Lajně? Nejsem žádný herec, rád jsem se pak kouknul, směje se Sikora

Epizodní role v Lajně? Nejsem žádný herec, rád jsem se pak kouknul, směje se Sikora
P ř e r o v, H a v í ř o v – Po ledě se prohánějí hokejisté. Jeden z nich najednou odjíždí k vrátkům střídačky a následně mizí v tunelu vedoucímu ke kabině. „To zaleduješ," zavolá na něj trenér, ale vzápětí se o něj přestává zajímat a věnuje se úplně někomu jinému. Říkáte si, normální trénink? Kdepak, natáčení. Na havířovském zimním stadionu takto vznikala jedna z mnoha scén pro populární sériál Lajna. Roličku hráče, který odbelhal pryč, si v něm střihl současný útočník Zubrů Marek Sikora.

Tehdy pochopitelně v Přerově nepůsobil, hájil barvy svého mateřského klubu – AZetu Havířov. Jinak by se ani k epizodnímu hereckému výkonu nedostal. Seriál Lajna mapuje fiktivní hokejový příběh spojený právě s nejmladším městem České republiky. „Uvrtal mě do toho Jirka Krisl, můj kamarád a tehdejší spoluhráč. Měli jsme po tréninku a přišla jedna paní, jestli bychom si nechtěli zahrát v jedné krátké scénce," popsal Sikora, jak se z něj na chvíli stal herec. Jak sám přiznal, před kameru se mu příliš nechtělo. „Byli jsme unavení, zpocení... Jirka si to ale chtěl zkusit a paní potřebovala dva. Tak jsem do toho šel s ním, převlékli jsme se a šli na to."

Na „place" dostal majitel téměř 250 kanadských bodů z první ligy instrukce, jak se má pohybovat. Pokud ho paměť nešálí, záběr, ve kterém se objevil, se točil nadvakrát, maximálně natřikrát. Jeho úkol neměl nijak složité parametry. Přijel ke střídačce a zamířil do šatny. „Byla to rychlovka, jen pár minut," spočítal délku svého pobytu se seriálovým štábem při tvorbě prvního dílu Lajny s názvem Únos. Na moment se ocitl po boku známého herce Jiřího Langmajera. Společný výstup s ním ovšem nijak neprobíral. „Pan Langmajer se soustředil na svou roli. Párkrát jsem ale sledoval, jak točili, je to opravdu Pan herec," přikývl.

Za několik minut herectví si Sikora podle svých slov přišel na několik stovek. Natáčení navíc nemusel být konec. „Mohli jsme se ho zúčastnit ještě další den v šatně, kdy tam hráli někteří naši kluci. Šli jsme si ale dělat trenérskou licenci, takže nebyl čas," vysvětlil, proč už se v Lajně dál neobjevil. Jako divák si ji však nenechal ujít a moc se mu líbila. „Je to výborně zahrané, navíc nechybí ani pár hodně vtipných scének. Dost mě to nadchlo," liboval si na dresu seriálu, jehož první série čítá celkem osm dílů a nechybí v něm ani zmínky o havířovských prvoligových soupeřích včetně Přerova.

Někteří herci se na filmy či seriály, ve kterých účinkovali, posléze nekoukají. Marek Sikora ale mezi takové případy nepatří. „Nejsem žádný herec, takže jsem se rád podíval. Stejně jako řada lidí a moji tehdejší spoluhráči. Říkali, že při natáčení po celý den zažili spoustu srandy," uvedl v současnosti jeden z nejzkušenějších článků týmu Zubrů.