Děkujeme všem fanouškům a partnerům za podporu a přízeň v sezoně 2023/24.

Druhý zápas na venkovním ledě za sebou. V pražském Edenu vyzvou Zubři Slavii

Druhý zápas na venkovním ledě za sebou. V pražském Edenu vyzvou Zubři Slavii
P ř e r o v – Hokejisté prvoligového Přerova poprvé v sezoně odehrají dva zápasy na ledech soupeřů v řadě. K prvnímu utkání se vydali do Třebíče, kde se střelecky ani jednou neprosadili, a poprvé v probíhajícím ročníku nezískali ani jeden bod. Že se bodová šňůra zastavila na čísle 12, však bylo v pondělí vedlejší záležitostí v porovnání s incidentem, při němž byl dělobuchem letícím z třebíčského kotle zraněn útočník Zubrů Rok Macuh. I za něj se tak Hanáci vydají bojovat do hlavního města. Ve středu od 18 hodin se tam střetnou s dvanáctou Slavií.
HC Slavia Praha - HC ZUBR Přerov
HC Slavia Praha - HC ZUBR Přerov
středa 26.10. 18:00
ZS Eden

„Dvojzápas“ proti Horácké a pražské Slavii už Zubři z aktuální sezony znají. Na Třebíč doma vyzráli ve druhém kole 5:2 a zelený výsledek zapsali také o několik dní později proti sešívaným. Co se u Přerova v tomto ročníku ukazuje jako jeden z problémů, je neschopnost vstřelit první branku zápasu. Ze třinácti duelů se to modrožlutým nepovedlo hned jedenáctkrát a souboj s pražskou Slavií ve třetím kole byl také jedním z nich. Slavia vedla po brankách Michala Simona (3+1) a Jana Kerna (3+5) 2:0, MEO se ale díky nejlepšímu střelci Antonínu Pechancovi (5+5) a Tomáši Doležalovi (3+3) vrátilo do zápasu, jehož otočení dokonal v nájezdech Zdeněk Okál (0+1).

Slavii má ze dna vytáhnout nový trenér

Od měsíc starého utkání začala Slavia na chvíli střídat porážky s výhrami, poté ale nedokázala bodovat ve čtyřech zápasech po sobě, když neuspěla ve Zlíně (2:5), doma s Prostějovem (2:4), ve Vsetíně (0:4) a opět na vlastním ledě s Jihlavou (2:3). Po souboji s Jestřáby a pádu na poslední místo se z trenérské lavičky poroučel Jiří Veber, jenž tak obdržel nelichotivé prvenství v kategorii odvolaných trenérů nynější sezony. Nahradil jej Daniel Tvrzník, který do té doby působil v Litoměřicích. Doplnil stávající asistenty Pavla Kolaříka s Romanem Málkem.

Takto sestavený realizační tým musel nejprve skousnout zmíněnou hořkou porážku od Jihlavy, která dokonala obrat 29 vteřin před třetí sirénou, pak už ale Pražané znovu sbírali body. Doma si vyšlápli na velmi dobře hrající Třebíč vysoko 6:1 a v pondělním kole dovezli první venkovní výhru ze Sokolova (3:2p), kde museli otáčet z nepříznivého stavu 0:2. Slavia se potýká se špatnou hrou ve speciálních formacích, pod Tvrzníkem se však konečně rozjel také tahoun Tomáš Knotek (5+8), díky čemuž by se mohla zvednout především špatná statistika přesilovek (16,98 %). Aby se zlepšila také oslabení (69,49 %), bude doménou zejména pro nejvytěžovanější beky Tomáše Hanouska (1+0), Dušana Žovince nebo zkušenou posilu (zatím) na měsíc Vladimíra Rotha (oba 0+3).

Živý a online přenos

Přímý přenos z utkání HC Slavia Praha – HC ZUBR Přerov můžete sledovat na Hokejka TV. Textový online přenos bude k dispozici na tomto odkaze.