ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Zlín 0:2 | JUNIOŘI: Olomouc - Přerov (čtvrtek 18:00) | DOROST: Přerov - Mountfield HK 5:6 (SN)

Brňák (znovu) rozhodl v Praze. Celá situace vznikla nenápadně a rychle, líčí Jan Süss

Brňák (znovu) rozhodl v Praze. Celá situace vznikla nenápadně a rychle, líčí Jan Süss
P r a h a – Při absencích Matouše Kratochvila a Roka Macuha mu na základnu v Brně dorazil povolávací rozkaz. Zněl stručně a výstižně: Ve středu jedeš se Zubry na Slavii. Jan Süss „narukoval“ rovnou na pozici prvního centra a návrat mezi známé tváře oslavil přesným zásahem. Pro úplnost – vítězným přesných zásahem. Přerovu, za který se v předchozím ročníku trefil dvacetkrát, tak pomohl napravit pondělní porážku z Třebíče.

„Věděli jsme, že nás čeká důležitý zápas. Tabulka je nabitá a potřebujeme sbírat body. Podali jsme dobrý týmový výkon a zaslouženě jsme vyhráli,“ hodnotí šesté vítězství nad Slavií v řadě Süss. Za Zubry nastoupil poprvé od poloviny března letošního roku. Tehdy pomohl vyhrát čtvrtý zápas čtvrtfinále play-off proti Jihlavě. „Byl jsem zraněný, měsíc jsem nenaskočil do zápasu. Těšil jsem se na kluky, že si s nimi zase zahraju. Atmosféra v týmu je pořád stejná,“ říká k návratu do modrožlutého dresu, o kterém se od sportovního manažera Pavla Hanáka dozvěděl den před středečním utkáním.

Jeho úvod ale patřil přerovskému soupeři. Slavia se dostala do tlaku a hosté se měli co ohánět. „Byli aktivní, stříleli, dostávali se do šancí. Hodně nás podržel Míša Postava v bráně. Bylo důležité, že jsme neinkasovali,“ komentuje první desetiminutovku Süss. MEO poté hru postupně vyrovnalo a po přestávce převzalo iniciativu. „Byli jsme lepší. Vytvořili jsme si několik gólových možností, které jsme ještě neproměnili. To se nám pak naštěstí povedlo ve třetí třetině,“ uleví se Süssovi, že bezbrankový stav se Zubrům podařilo zlomit.

Nepovedená střela, nebo geniální pas?

Třiadvacetiletý rodák z Letovic se o to postaral svým prvním gólem v aktuální sezoně. „Vzniklo to nenápadně. Jeli jsme tři na dva, Kuba Svoboda přihrál Ďolíkovi a ten vystřelil gólmanovi přímo mezi oči. Puk se odrazil na modrou čáru. Nevím, jestli Gréčák střílel, nebo je tak chytrý a dával mi super nahrávku. Měl jsem před sebou volnou bránu,“ popisuje klíčovou situaci. „Maty mi samozřejmě říkal, že mě neuvěřitelně našel. Asi mu to budu věřit,“ dodává s úsměvem.

Vítězný gól vsítil v Edenu podruhé v řadě. Na začátku letošního února rozhodl prodloužení a po ztrátě vedení 3:0 přisoudil Přerovu alespoň výhru za dva body. Tenkrát ve slávistické brance překonal Martina Michajlova, teď na jeho střelu nestačil Roman Málek junior. Syn extraligového šampiona z roku 2003 a nynějšího trenéra brankářů sešívaných předtím schytal střelu do masky. Rozhodčí hru kvůli jeho možnému otřesení nepřerušili.

Sázka na šťastné číslo

„Ani jsem nestihl sledovat, jestli něco signalizoval, nebo ne. Puk se rychle odrazil na modrou čáru. Jenom jsem se otočil a už na mě letěl, vzápětí ho měl gólman v bráně,“ přiznává Süss v souvislosti s první trefou za Přerov od 28. února, kdy v oslabení skóroval do sítě Frýdku-Místku. „Vždycky je lepší vést, za stavu 0:0 může kdykoliv udeřit i soupeř. Takhle se do nás museli víc tlačit, aby vyrovnali, a my jsme z toho měli šance,“ zdůrazňuje Süss důležitost první branky zápasu. Zubři ji zaznamenali teprve potřetí v sezoně.

Kmenový hráč Komety Brno měl prsty i ve druhém gólu Hanáků. „Vypadalo to jako domluvený signál. Zahrál jsem buly doleva, odrazilo se to k Ďolíkovi, který pak trefil Kubu Svobodu do špičky brusle. Na gólu jsme se podíleli všichni tři útočníci,“ pochvaloval si Süss, který před zraněním zasáhl v extralize do čtyř duelů. V přerovské sestavě se objevil s netradičním číslem na drese. Místo osmičky se po ledě pohyboval s třináctkou. „Meňa říkal, že osmičku tentokrát vyrobit nenechal. Mohl jsem si vybrat ze dvou čísel, tak jsem si vzal šťastnou třináctku,“ uculí se Jan Süss.