Druhá liga má po vánoční pauze ostrý start, lídr tabulky se popere o další body s Bobry

P ř e r o v – Vánoční oddech neměl jako vždy dlouhého trvání, proto se už o slovo opět hlásí hokejové bitvy druhé ligy, které soutěž postupně posunou k očekávanému play-off. Závěr loňského roku nebyl úspěšný, protože Zubři padli v Opavě, ten nový však rozhodně chtějí načít lépe. Lídr tabulky se netradičně v neděli 4. ledna vydá na cestu do ValMezu, kde v rámci 29. kola svede boj o další body. Utkání začíná v 17:00!
HC Bobři Valašské Meziříčí - HC ZUBR Přerov
neděle 4.1. 17:00

Valašské Meziříčí chtělo v letošní sezóně hrát bez větších záchranářských starostí, ty ovšem Bobry opět zřejmě neminou. Patří totiž společně s Frýdkem a Karvinou do spodní trojice tabulky, která už má na osmé místo výraznou ztrátu. Z výhry se nedělní soupeř Zubrů radoval zatím jen šestkrát, ale vůbec není radno jej podceňovat. Doma si totiž ValMez zvedl sebevědomí výhrami nad Porubou a Břeclaví, přičemž v obou kláních se mu bravurně podařilo otočit nepříznivé skóre během třetí třetiny.
Poslední zápasy soupeřů

HC Slezan Opava – HC Bobři Val.Mez
5:1 (0:1, 4:0, 1:0)

Branky: 29. Wolf (Rousek), 30. Svoboda (Polok, Tichý), 37. Tichý (Polok, Herman), 39. Rousek (Polok, Vítek), 44. Měch (Rousek) – 13. Varga D. (Martiník)

HC Slezan Opava – HC ZUBR Přerov
3:1 (3:0, 0:1, 0:0)

Branky: 10. Měch (Vítek, Kysela), 14. Kysela (Vítek, Měch), 17. Galvas (Kysela, Vítek) – 25. Procházka (Šebek, Kudělka)

Letošní vzájemné zápasy

HC Bobři Val. Mez. – HC ZUBR Přerov
1:2 (0:2, 0:0, 1:0)

Z ledu Bobrů veze přerovský tým vítězství, na skalp soupeře stačily dva góly

HC ZUBR Přerov – HC Bobři Val. Mez.
5:1 (1:0, 2:0, 2:1)

Vítězná série pokračuje, Zubři doma skolili Bobry a posunuli se do čela tabulky!

“Bude důležité se po vánoční pauze opět dostat do tempa. Čeká nás nepříjemný soupeř, který potřebuje každý bod k záchraně. Nesmíme proto vůbec připustit, aby nám, jako naposledy v Opavě, nevyšla první třetina. Musíme hrát koncentrovaně a velmi důrazně po celých šedesát minut. Jen to nám přinese další tři body, které všichni chceme,“ řekl před premiérou v novém roce hlavní trenér Petr Dočkal.

Tým ValMezu má od konce listopadu nového hlavního trenéra Petra Tejkla, který byl původně asistentem odvolaného Jana Vavrečky. S nelichotivými výsledky se udály změny také v kádru. Velkou posilou je zkušený útočník Václav Studený (2+1) a do zadních řad získal klub na střídavé starty vítkovického juniora Vojtěcha Adamíka (0+0). S dresem Bobrů se naopak rozloučil důrazný zadák Jan Fišera (0+0).

V počtu nastřílených gólů se Bobři zastavili zatím na čísle 67, což je nejméně ze všech týmů. Devět jich má na kontě nejlepší střelec, útočník David Varga (9+8) a o jeden méně pak Ondřej Martiník (8+13), Jiří Slovák (8+5) či Antonín Sprušil (8+10), který letos z Přerova ve Valašském Meziříčí hostuje.

Ve vizitce pochopitelně nesmí chybět ani další exZubr, forvard Marek Kundrátek (5+3). Nebezpečí pro soupeřovu obranu představují pochopitelně i další ofenzivní hráči, Patrik Kuchta (5+11) nebo Miroslav Škumát (4+3).

Obráncům vévodí host z Prostějova Marek Kaluža (2+7), za nímž je veterán Petr Gulda (4+3), další ostřílený bek Jozef Šimek (1+3) a trojici přerovských hráčů doplňuje Daniel Matušenko (1+2). Nejvíce odchytaných minut má gólman Lukáš Vydržel, kterému ve většině zápasů kryje záda Martin Svoboda.

Sestavy soupeřů v posledních zápasech

HC Bobři Valašské Meziříčí: Vydržel (39. Svoboda) – Matušenko, Fišera, Valentík, Šimek, Kovář, Kaluža – Baroš, Kuchta, Kundrátek, Sprušil, Martiník, Gulda, Studený, Tejkl, Slovák, Varga D., Adamík

HC ZUBR Přerov: Slovák (17. Vojtek) – Pala, Osina, Vlček, Janota, Kudělka, Polák, Zbořil, Andrýsek – Sakrajda, Sedlák, Šťastný – Šebek, Procházka, Dostálek – Kratochvíl M., Kolář, Blinka – Málek, Školoud, Kratochvíl Š.

Rozhodčí

Dle delegace Českého svazu ledního hokeje bude utkání řídit trojice rozhodčích:
Ing. Pavel Obadal (Uherský Brod) – Ing. Petr Blaha (Uherské Hradiště), Jaromír Švarc (Kroměříž)

On-line přenos

Utkání HC Bobři Valašské Meziříčí – HC ZUBR Přerov můžete sledovat prostřednictvím online přenosu na serveru onlajny.com