Děkujeme fanouškům a partnerům klubu za podporu HC ZUBR Přerov v sezoně 2021/2022

Dlouhán Kratochvil pokračuje v Přerově. Chci zapracovat na produktivitě, říká jasně

Dlouhán Kratochvil pokračuje v Přerově. Chci zapracovat na produktivitě, říká jasně
P ř e r o v – Hokejisté Přerova podepsali novou smlouvu s Matoušem Kratochvilem. Sedmadvacetiletý vysoký útočník chce být nablízku rodině, důležitou roli pro něj hrála i důvěra trenérů. Odchovance Zubrů z úspěšného ročníku 1994 naposledy poznamenaly zdravotní potíže. Hanákům kvůli nim chyběl na přelomu starého a nového roku.

K Zubrům se před rokem vrátil po vydařeném působení ve Vrchlabí. Na farmě extraligových Pardubic získal Matouš Kratochvil ve dvaceti zápasech šestnáct bodů. Stejně jich nasbíral i v uplynulé sezoně. Zatímco z Podkrkonoší si odnesl stejný počet gólů i asistencí, doma zapsal o branku méně a o asistenci více (7+9). Utkání ale v přerovském dresu odehrál jednou tolik – rovných čtyřicet. Očekává od sebe víc. „O spokojenosti nemůže být řeč. Letos chci na produktivitě zapracovat. Využít důvěry, kterou dostávám od trenérů.“

Loni si prošel situací, kterou v kariéře ještě nezažil. Vážné zdravotní problémy jej téměř na dva měsíce odloučily od hokeje. Nemohl hrát ani trénovat. Na čas dokonce musel do nemocnice. „Zranění už jsem měl spoustu, i operace. Tohle ale byla zvláštní rekonvalescence,“ přiznává. „Ztratil jsem spoustu krve. Hladinu červených krvinek jsem měl tak nízko, že jsem nebyl schopný ujít deset metrů a být v pohodě. Ani schody jsem nevyšel, dlouho jsem se cítil hrozně unavený,“ popisuje, proč od začátku prosince do konce ledna vynechal osm duelů.

Sezonu přesto zakončil jako centr prvního útoku, kde nastupoval s Jakubem a Janem Svobodovými. „Nebylo to jednoduché, v první lajně máte poměrně vysoký ice-time. Paradoxně to ale byl důvod, proč jsem se do toho tak rychle dostal. Trenéři mi důvěřovali, fyzička šla nahoru,“ vysvětluje dvoumetrový Kratochvil. Právě důvěra trenérské dvojice Robert Svoboda – Petr Dočkal je jedním z důvodů, proč se rozhodl v Přerově zůstat. „Velkou roli hraje také rodina, momentálně se mi nechce nikam cestovat. Chci být doma s malým a ještě si to tady užít,“ zdůrazňuje majitel 53 extraligových a 257 prvoligových startů.