PERMANENTKY ► Online prodej permanentních vstupenek na novou sezonu 2024/25

David Kudělka: Hrát zase za Přerov byla pro mě priorita

David Kudělka: Hrát zase za Přerov byla pro mě priorita
P ř e r o v – Vyvarovat se další ztráty a jít důrazně za dalšími třemi body. Takový úkol dostal ve středu tým Zubrů, který na domácím ledě přesně po třech týdnech znovu přivítal Frýdek-Místek. Soupeř i tentokrát kladl nemalý odpor, ale v závěrečné fázi už tlaku neodolal. Domácí na svého soka vytáhli posilu, jejíž nasazení se dost dlouho připravovalo. Řeč je o velezkušeném sedmatřicetiletém obránci Davidu Kudělkovi, kterého do boje pustila až vyřešená náročná jednání s Olomoucí. Důrazný zadák prošel spoustou soutěží, zahrál si v Německu, na Slovensku, ale také v zámoří. Teď už se hodlá usadit doma v Přerově, kde hokejově vyrostl.
Obranné řady Zubrů se během tohoto týdne rozrostly o Davida Kudělku. Přerovského odchovance, který loňskou sezónu odehrál v dresu slovenské extraligové Žiliny. “Byl to trochu nezvyk, protože jsem šel o dvě třídy níž, ale s klukama jsem teď hodně dlouho trénoval, takže jsem zhruba věděl, do čeho jdu,“ prozradil sedmatřicetiletý zadák.

Premiéru si odbyl v utkání s Frýdkem-Místkem, které přineslo Zubrům výhru s dalšími třemi body. “Snažil jsem se hlavně dobře číst hru, abych se nedostal do nějakých problémů a byl pro naši pětku platným hráčem. V oslabení jsem však udělal chybu a šel soupeři až moc do těla,“ přiznal zaváhání, které poslalo domácí tým v průběhu druhé třetiny do tří.

Tvrdý obránce se objevoval na přerovském ledě i v letech nedávno minulých. Vždy odehrál ale jen několik zápasů ze začátku sezóny. “V Americe začínaly soutěže později, takže jsem před odletem nastoupil zhruba k pěti zápasům. Je pěkné vrátit klubu to, co do mě při mé výchově investoval a ta doba pomalu přichází. O starší hráče už kluby moc nejeví zájem, takže pro mě byla priorita hrát zase za Přerov,“ uvedl Kudělka.

V Přerově řadu týdnů trénoval, ale hrát nemohl. Naskočil až v desátém kole, jak se říká do rozjetého vlaku. “Asi deset let jsem patřil Znojmu, ale při převodu do Brna jsem se záhadným způsobem stal hráčem Olomouce. Ta si za hostování nárokovala peníze, které byly pro Přerov těžko akceptovatelné. Hledaly se proto možnosti okolo sponzorů, jak všechno vyřešit a já jsem moc rád, že to nakonec vyšlo,“ netajil před mikrofonem hodně velkou spokojenost.

Jednání s Olomoucí se táhla hodně dlouhou dobu, což bylo pro hráče psychicky náročné. Černý scénář ale naštěstí nepřišel. “Sehnat práci pro člověka, který se od osmnácti let jen živí hokejem, není jednoduchá věc. Hodně trpěla rodina. Dokonce jsem už uvažoval, že s hokejem skončím a budu si jen chodit zatrénovat, abych nepřibral. Poslední dva týdny už byla jednání v takové fázi, že jsem si tu práci opravdu začínal hledat.“

Zubři s Davidem Kudělkou mohou tedy nadále počítat. Zadní řady dostaly dalšího zkušeného hráče a došlo k jejich hodně výraznému zpevnění. "Ještě do loňska jsem hrál extraligu, takže se určitě čeká to, abych v Přerově prodal zkušenosti a byl lídrem obrany. Proti Frýdku to nebylo zrovna moc ideální, protože jsem teď hodně dlouho nemohl hrát, ale počítám s tím, že se všechno po dvou nebo třech zápasech zlepší. Potřebujeme body, každá výhra je pro Přerov velmi důležitá," dodal na závěr.