PERMANENTKY ► Online prodej permanentních vstupenek na novou sezonu 2024/25

Další Svozil na Hlinkovi: trenéři na turnaj osmnáctek nominovali zadáka Ilves Davida

Další Svozil na Hlinkovi: trenéři na turnaj osmnáctek nominovali zadáka Ilves Davida
P ř e r o v – Odchovanec Zubrů David Svozil se dostal do nominace české reprezentace do 18 let na prestižní Hlinka Gretzky Cup. Sedmnáctiletý obránce působící momentálně ve finském Ilves Tampere tak napodobí svého staršího bratra Stanislava, který si na turnaji zahrál v roce 2019. Letošní ročník tradiční hokejové události proběhne od 31. července do 5. srpna v Břeclavi a Trenčíně. Češi se pod vedením hlavního trenéra Davida Čermáka v břeclavské základní skupině A postupně utkají s USA, Německem a Švédskem.

Nominace českého týmu

Brankáři: Matyáš Mařík (České Budějovice), Jakub Milota (Třinec)

Obránci: Tomáš Galvas (Olomouc), Jakub Fibigr (Vítkovice), Adam Hlinský (Mladá Boleslav), Adam Jiříček, Jan Skok (oba Plzeň), Adam Král (Liberec), Aleš Zielinski (Třinec), David Svozil (Ilves Tampere/Finsko)

Útočníci: Jiří Klíma (Hradec Králové), Samuel Drančák, Matyáš Humeník (oba České Budějovice), Maxmilian Curran, Danny Chludil (oba Slavia Praha), Adam Benák, Adam Titlbach (oba Plzeň), Oskar Lisler (Mladá Boleslav), Matěj Kubiesa, Šimon Pohludka, Petr Sikora (všichni Třinec), Adam Jecho (Tappara Tampere/Finsko), Ondřej Kos (Ilves Tampere/Finsko)

Program českého týmu v základní skupině

Pondělí 31. července: Česko – USA (19:00, Břeclav)
Úterý 1. srpna: Česko – Německo (19:00, Břeclav)
Středa 2. srpna: Česko – Švédsko (19:00, Břeclav)