ONLINE >>>

Číslo dresu? I syn mi říkal, ať si nechám 62. Takže jasná volba, odtajnil Jiří Krisl

Číslo dresu? I syn mi říkal, ať si nechám 62. Takže jasná volba, odtajnil Jiří Krisl
P ř e r o v – S Tomášem Sýkorou či Romanem Pšurným bude tvořit zkušenou kostru Zubrů v příští sezoně. Jiří Krisl se vůdčí role nezříká. Uvědomuje si, proč jej v Přerově podepsali. K dalším startům v Chanze lize už si stačil zvolit i číslo dresu. Oproti období, které na Hané strávil posledně, se nezmění. Obránce v Kristových letech vsadil na cifru 62, s kterou se mu dařilo a kterou mu doporučoval také jeho syn.

Jiří Krisl nepatří k fanouškům letní přípravy. O její důležitosti ale jako zkušený hokejista s více než 350 zápasy v první lize nepochybuje. „Rád jsem v partě a nemám s ní žádný problém. Máme krátké a intenzivní tréninky. Každému z nás podle mě vyhovují a cítíme se dobře,“ hodnotí.

S ostatními Zubry se podrobil různým testům, včetně odběrů krve. Pod dohledem specializovaného kondičního trenéra je čas i na regeneraci. „Hodně záleží také na přístupu jednotlivých kluků, jak se po trénincích protáhnou a podobně,“ připomněl třiatřicetiletý rodák z Havířova, že hráči musejí k přípravě přistupovat s maximální důsledností.

Pro Přerov mluvily dobré výkony i kabina

Čas tréninků tráví Přerované venku, na ploše MEO Arény nebo v posilovně. Krisl kolem sebe vídá celou řadu mladších parťáků. Předává jim rady, jak se správně připravovat? „Od toho tu máme právě kondičního trenéra. Rady možná proběhnou, ale až v sezoně na ledě,“ objasnil. Jako tátu jej mladí Zubři také neberou. „Pořád se cítím mladý,“ zasmál se důrazný zadák s mužnými vousy.

Během minulé sezony působil v Přerově necelý měsíc. Dařilo se mu. Za devět utkání vstřelil tři góly a na další čtyři přihrál. K tomu je ještě potřeba přičíst neuznanou branku v domácím derby s Prostějovem, která měla platit. „Kromě výkonů mě dobře vzala i kabina. Věděl jsem, že nepůjdu do neznámého prostředí, což v mém rozhodování hrálo nejdůležitější roli,“ prozradil bývalý havířovský kapitán a loni bek ve službách Frýdku-Místku, proč se na úspěšnou přerovskou anabázi rozhodl navázat. „Doufám, že v dobrých výkonech tu budu pokračovat,“ přeje si.

Z žádné role nemám strach

Nezříká se ani jedné z vůdčích rolí v týmu. „Myslím si, že s tím mě do Přerova i brali. Vědí, jak působím na ledě i v kabině. Nemám strach z žádné role,“ prohlásil odhodlaně. Hodně se pochopitelně těší na zápasy proti mateřskému Havířovu. „Je to město, kde bydlím a kde jsem vyrůstal. Nebudu zastírat, že klub mám pořád ve svém srdci. Zápasy proti Havířovu pro mě budou specifické,“ neskrývá Jiří Krisl.

Užívat si hodlá i atmosféru při domácích zápasech v MEO Aréně. Dobře ví, že stadion není sice velký, ale přerovští fanoušci ho dokáží slušně zaplnit. „Když si někdo postaví stadion pro deset tisíc lidí a přijdou mu dva, jsou tribuny poloprázdné. Zatímco když dva tisíce lidí přijdou na stadion pro tři až čtyři tisíce, je to obrovský rozdíl,“ přikývl s ohledem na to, co na přerovské půdě zažil posledně.

Vedle toho kvituje složení přípravných zápasů. Včetně turnaje ZUBR Cup, kde Zubři vyzvou rivala ze Vsetína, pražskou Slavii a extraligový Zlín. To už se mezi mantinely znovu budou pohybovat modrožluté dresy. Jiří Krisl si zatím určil, jaké na tom svém bude nosit číslo.

Půjde o kombinaci cifer 2 a 6, pro obránce charakteristická šestadvacítka to ale nebude. „Tu v Přerově nosí Šimon Kratochvil. Nějaká konverzace na téma, kdo ji bude mít v příští sezoně, sice proběhla. I můj syn mi ale říkal, ať si nechám číslo 62, že se mi s ním u Zubrů dařilo. Takže to byla jasná volba,“ sdělila letní posila Hanáků.